View Single Post
Old 12-03-2012, 20:53   #16
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Ještě mě napadlo jestli nemají nějaký problém právě potkani, na který by on takhle upozorňoval? - neshody - nemoc??
Potkani problém mají. Jednak když pískají, tak je to většinou proto, že se o něco perou... oni potkani jsou celkově dost kontaktní a i sebemenší neshody řeší bitkami a pištěním. To už nás taky napadlo, jestli je bere tak nějak jako členy smečky, jestli mu nevadí, že se "hádají", protože když se hádáme my, tak je z toho taky hotový. Ale opět to nevysvětluje, proč to řešil jen v noci a ve dne mu to nevadilo. Je pravda, že potkani jsou aktivní hlavně na večer, ale přes den se taky budí, šramotí, pošťuchují se.
A mají i zdravotní problém. Starší samička má nezhoubný nádor (potkani na to velice trpí, hlavně samice), má ho už od léta, nelze ho operovat. I toto už nás napadlo, že na to jsou psi citliví, že po čichu údajně rozpoznají rakovinu... ale zdá se mi to trochu "přitažené za vlasy". I když už jsem se v rámci svého pátrání po řešení problému dozvěděla o psovi, který prý najednou začal sedět před potkaní klecí celé dny a kňoural, až náhle jeden potkan uhynul a pitva ukázala nádor na mozku, od té doby se zase pes uklidnil. Ale i kdybychom opravdu měli doma takového citlivku, tak to zase nevysvětluje, proč jančí jen v noci.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote