View Single Post
Old 13-04-2010, 13:26   #53
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by A. Janska & Dante View Post
Jen me trochu udivuje, kolik lidi nechava cviceni az takhle na pozde...
Nechci se nijak obhajovat. Vím, že jsme cvičák zanedbali. Jenže ne vždy je prostě tak 100% a růžová situace, že vše jde tak jak má. U nás například se dlouho "kasal" přítel jak bude se psem cvičit, jenže nejdřív nebyli finance, pak přišla zima, sníh, rozbilo se auto, a ono dojíždějte z vesnice, kde kolikrát v zimě pořádně nejeli ani autobusy bez auta někam na cvičák. Pořád jsem čekala, že se přítel "rozhoupe". Teď už jsem se "naštvala" a vrhla se do hledání cvičáku sama. A opět mě jakožto úplného začátečníka v kynologii odrazuje spousta věcí. Je těžké najít cvičák, kde budou cvičit s úplným zelenáčem, který má 10 měsíčního psa čsv a navíc tomu budou rozumět. Nechci cvičit jen proto, že cvičím. Kdy už se do toho vrhnu, tak pokud to jen trochu půjde, ráda bych se dostala k nějakým výsledkům (chápu, že to je víc než nejisté - pes začíná pozdě, já pole neorané). Dělám to teď hlavně kvůli pejskovi, když mi již tolik lidí řeklo, jaká by byla škoda s jeho povahou necvičit - a proto ho nechci dát pod dozor někomu, kdo má sice dobrou vůli a fajn přístup, ale čsv nikdy necvičil a nemá zkušenosti s odlišnostmi tohoto plemene, co se výcviku týče. Doufám, že mě teď neukamenujete.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote