Thread: rada
View Single Post
Old 20-08-2012, 09:03   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by petramarek View Post
zdravím...já jen chci aby si muj pes mohl i během svého života překryt fenu....nevím proč by jsem měla zavrhnout svého psa a nedopřat mu život se vším všudy...
Tady je to vysvětleno. Nechce to pes, ale majitel. Psovi je šumafuk, jestli kryje nebo nekryje. Životní potřeby a priority jsou u něj zcela jiné, než u člověka a je velkou chybou psa polidšťovat. Pokud Ti jde o to, aby si jen "užil", nech mu udělat vasektomii a může krýt fen kolik chce. Bude si užívat a štěňata z toho nebudou.

Quote:
Originally Posted by petramarek View Post
......nebo porad jak bys to řešil kdybys chtěl at si tvujPP pes někdy v životě poskáče fenu cooo?
Přesně tak, jak jsem popsal výše. Oba psi, které jsem za svůj život měl, nebyli chovní. A oba měi udělánu vasektomii, takže o své samčí pudy nepřišli. A protože jsem vždy měl k nim i feny, tak jsem je samozřejmě občas nechal, aby feny nakryli. Bez problémů a bez následků. Naopak mi vždy můj pes jasně ukázal, kdy mám jet s fenou za krycím (tedy chovným) psem na krytí. Produkce bezpapírálů Tě navždy vyloučí z komunity čévéčkářů
Pavel jest offline   Reply With Quote