View Single Post
Old 04-02-2014, 00:16   #64
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Może moje pytanie będzie bardzo laickie, tudzież naiwne, ale... kto w takim razie tłumaczy wzorzec dla Związku?
W sumie tez doswiadczone osoby, ale czesto nie znajace sie na danej rasie. A wtedy problemem sa slowa, ktore maja rozne znaczenia... I trzeba wiedziec, ktore wybrac.
I tu musze..podziekowac Grzesiowi bo ten jeden jedyny raz sie z nim zgadzam - poniewaz zawsze jest na "nie" to i teraz byc musial i przypadkowo zrobic cos dobrego... Znalazl jeszcze lepsze slowo - bo i "posluszny" mnie gryzlo (wilczak - posluszny ? ). W tlumaczeniu czeskiego slowa wyskoczylo mu "POJETNY". I generalnie o to chodzi...

Pamietam, ze podobny problem byl ze slowem "nieufny", ktory tlumaczono jako "niesmialy"...

Slowacy chca zrobic jeszcze kilka innych poprawek, ale tam akurat chodzi takze o zmiane wzorca slowackiego, bo sformulowania sa nieprawidlowe...
Wiem, ze chca zmiany osadzenia ogona, bo obecnie jest "wysoko osadzony", a wilczaki maja troche inne te ogony...
Tu na szkicu widac prosty grzbiet i wysoko osadzony ogon.
[/img]http://www.santander-psy.pl/wzorzec/7a.jpg[/img]
U wilczakow chca wpisac prosty grzbiet, potem linia ma lekko opadac i dopiero wtedy dochodzi do tego ogon skierowany osadzeniem w gore (nie pamietam jak to dokladnie chca sformulowac)... Ale to juz inna bajka...

A co do polskiego wzorca. Odpowiedz: potrzebujesz klub rasy. ZKwP nie zmieni wzorca na podstawie prosby jakiegos wlasciciela (nawet jesli mialby racje). Ani nawet grupy wlascicieli. Ale pismo takie moze wystosowac Klub Rasy (tak samo jak prosbe o spolszczenie nazwy, czy wpisanie badan stawow jako obowiazkowe).
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 04-02-2014 at 00:26.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote