View Single Post
Old 13-08-2010, 10:28   #9
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

No původně jsem si říkala, že to budu řešit soukromou cestou (přes mail), ale je bohužel faktem, že poslední dobou (cca rok nebo déle?) je komunikace ze strany adminů wolfdogu tristní... Takže když už tady to vlákno je, dovolím si to napsat sem.

Mám s Margo nepsanou dohodu o možnosti užívání fotek - nevadí mi, když si admini wolfdogu stáhnou mé fotky z klubových stránek nebo odjinud a dají je sem do galerie (a Pavle, že to dělají, Tě mohu 100% ubezpečit! Byť jsou fotky přidány pod mým nickem - já jsem je sem fyzicky nedávala).
Co mi ale vadí a vadit bude a požaduji nápravu, tak jakékoli modifikace! Používám z 99% klasický fotografický formát 3:2 a trvám na tom, aby byl zachováván. Tento formát je součástí mého díla, stejně jako můj postproces a copyright. A tedy si nepřeji - a na tom trvám! - aby mé fotky kdokoli ořezával, měnil jejich rozlišení (mimo nezbytné tvorby náhledů) či je jinak upravoval. Tedy týká se to především databáze, kde jsou fotky nesmyslně opižlávány na paformáty, jako třeba zde
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d7988.html
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d26.html
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d9260.html
a takhle bych mohla vybírat dál a dál.

Hlavní slovo co se týká užitých fotek MUSÍ mít vždy autor! Neexistuje, aby si bez svolení někdo svévolně dovoloval měnit jeho dílo (jistě, když někdo pošle neupravenou fotku, kde je pes uprostřed zelené louky, chápu, že ji ořežete - je to zde ku prospěchu, ale mé fotky jsou upravené tak, jak si je přeji já, jako autor, a buď bude jejich podoba při užívání respektována, nebo bych pravděpodobně musela změnit názor na souhlas s jejich užíváním. Pevně věřím a doufám, že nastane varianta č. 1.

Druhé hlavní slovo by měl mít majitel psa - ten by měl mít právo určovat si, jaká fotka bude jeho psa prezentovat na veřejném serveru - hlavně foto v DB. To, že fotky do DB vybírají admini, se mi osobně ani trochu nelíbí (nezřídka jsou totiž vybrány fotky, které s propagací psa moc společného nemají - někdy dokonce spíš naopak ). Bohužel by to vyžadovalo něco jako možnost označit foto z galerie, kterou si majitel přeje dát jako ilustrační do DB - tedy novou funkci, ale věřím, že při troše chtění by to šlo.
A dále - každý majitel psa by měl mít právo požadovat stažení fotografie, svého psa, pokud má pocit, že ho ta fotka poškozuje (to platí i o mých fotkách - pokud se někdo domníváte, že nějaká má fotka někde uveřejněná Vašeho psa poškozuje, neváhejte se na mě obrátit).
Jsou fotky - momentky - které zachycují něco v nějakém kontextu, v nějakém momentu (a tak to má třeba majitel na svých stránkách i s patřičným komentářem) a když je to z toho vytrženo a dáno někam do galerie, udělá psovi nakonec službu medvědí. No a pak jsou samozřejmě i fotky nepovedené.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Holt wolfdog už nemá kromě databáze (občas už i dost děravé) a ukradených fotek a jednoho vševěda a všeuměla obdařeného financemi k chovu ČVček co nabídnout. Kéž by jednou byla ta databáze na klubových stránkách...
Ano, to by bylo super - osobně jsem se o zajištění DB pro klubové stránky snažila několik let. Bohužel - není to taková prča, jak by se mohlo zdát. Pro DB musí být napsané poměrně složité scripty, které navíc musí být integrovatelné do stávajícího redakčního systému.
Jako první DB pro Klub začal psát Przemek - bohužel, práci nedokončil. Následně se úkolu ujal Charlie, ale ani ten po několika letech mých urgencí a bombardování nevyplodil hotové dílo (a přitom odvedl kus velké práce, DB byla před spuštěním - bylo zapotřebí dořešit uživatelské a administrační rozhraní, doladit vzhled a aktualizovat data) - bohužel, kde nic, tu nic - Charlie opětovně zmizel z povrchu zemského - nereaguje na maily, nebere telefony...

Pokud by se napsání DB mělo zadat někomu komerčně, vyšlo by to na opravdu nechutné peníze
Ovšem pokud máte někdo tip na šikovného mladého programátora plného nadšení do psů (nejlépe ČSV ), tak sem s ním!

PS: Než někdo zkusí "chytře" napsat, že Klub DB měl za pana Valáška a Maláška a současné vedení Klub o DB "připravilo", tak bych ráda podotkla, že jak redakční systémy od obou pánů byly zastaralé a v praxi nepoužitelné, tak hlavně ona DB neobsahovala skoro žádná data (v porovnání s tou zde na WD) a hlavně svou úrovní byla někde v době kamenné. Tohle hořekování by bylo srovnatelné s tím, jako by někdo žehral na to, že je bez počítače, protože mu po rozvodu manželka před 10 lety odnesla čtyřiosmšestku...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote