View Single Post
Old 12-02-2014, 11:37   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by polak1971 View Post
Czy wszyscy jesteście zadeklarowanymi przeciwnikami łowiectwa czy tylko Ty? Łowiectwo to nie mordowanie dla sportu. Zasada w łowiectwie jest prosta musisz dać przyrodzie "łowisku" przynajmniej tyle ile z niej bierzesz.Śmierć w każdym ekosystemie jest czymś naturalnym elementem cyklu życia. Śmierć sarny z ręki myśliwego jest o wiele mniej bolesna niż np. upolowanie jej przez wilka czy rysia. Polowanie to tylko jeden z elementów łowiectwa i nie najważniejszy postawą jest dbanie o powierzony ekosystem. Nie wiem z jakich myśliwych spotkałaś w życiu być może masz złe doświadczenia. Szanuję Twoją opinię ale pozostanę przy swoich
A ja troche wloze kij w mrowisko i sie z Toba zgodze...
Jesli mowimy i teorii, a nie o tym jak czesto wyglada praktyka...

Generalnie mozna mnie zakwalifikowac do grupy osob przeciwnych polowaniom, ale tez nie oszukujmy sie: nie jest to takie czarno-biale...
W Polsce wizerunek mysliwego tworza pijane polglowki strzelajace do wszystkiego co sie rusza... Lanserzy, ktorzy siegaja po bron, bo to samo robi pan radny, czy pan posel... Ktorzy maja gdzies rownowage biologiczna, czy same zwierzeta....
Odrzuca mnie to, jak i kazda zwiazana z tym forma sadyzmu, jak szczucie psow na zwiazane zwierzaki, aby te pocwiczyly instynkt lowiecki...

Ale znam tez mysliwych "z powolania". Ktorzy doniosa na bylego kolege, bo z pelna swiadomoscia strzelil do chronionego wilka. Ktorzy nie pozwola na ostrzal najlepszych jeleni za placami selekcjonera. Ktorzy do tematu podchodza z sercem...

Sprawa zabijania. Jestem miesozerca... Moje psy tez. Koty jeszcze bardziej. Ale ma dla mnie znaczenia jak zyly zwierzeta i to, aby nie cierpialy. Jesli mam wybierac miedzy dziczyzna - zwierzetami, ktore mialy to szczescie zyc na wolnosci. A miesem z ferm, gdzie zwierzaki trzymane sa zwykle w zlych lub strasznych warunkach to wybaczcie... wybor jest bardzo latwy...

A sprawa jak umieraja zwierzeta. Smierc z reki mysliwego, a smierc w rzezni niewiele sie roznia... Moze tu nawet przewage maja mysliwi, bo wiadomo, ze u nich liczy sie czysty strzal. A w rzezniach... Uboj kurczakow...to trudno opisac... Bydlo? Jak byl sadystyczny uboj rytualny tak jest... mimo zakazow... w imie jakiejs durnej religii...
Mimo tego kupno wolowiny, czy kurczaka w sklepie nikogo nie odrzuca...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote