Thread: HALTI ohlávka
View Single Post
Old 19-02-2008, 20:19   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Ekkaia View Post
Tak vidim, ze nepotrebujete znat ani me ani meho psa na to, abyste nas oba pekne posoudil a zhodnotil nasi situaci.. I kdyz nemuzu rict, ze by me to prekvapilo..
Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Znám několik lidí, kteří ohlávku používají a vesměs jsou to případy, které jsem popsal - lidé, kteří prostě svého psa nezvládají.

Quote:
Originally Posted by Ekkaia View Post
Stejne tak srovnavat ohlavku s ostnacem nebo elektrikou mi prijde trochu zcestne..
Co je na tom zcestného ? Jsou to všechno pomůcky, které mají za účel zesíleným způsobem na psa působit. To, že někteří lidé podléhají mýtu, že elektrický a ostnatý obojek jsou jakési mučící nástroje, je smutné a svědčí to jen o jejich naprosté neznalosti, kdy a jak se tyto pomůcky používají. Ale ohlávka je principiálně úplně stejná pomůcka.

Quote:
Originally Posted by Ekkaia View Post
Naopak myslim, ze se da v urcitych situacich pouzit pro psa setrneji nez stahovak a nahubek.. Ma nekdo podobnou zkusenost?
Pokud je tedy šetrnější, proč při problémech nepoužijete obojek ? Jestli prudké stržení čumáku psa dolů (což je funkce ohlávky) je šetrnější způsob než cuknutí obojkem o tom tedy přesvědčen nejsem.
Když tedy tvrdíte, že neznám Vás ani Vašeho psa, tak popište, co máte za problém ? Otázka zněla a zní, jakou má kdo zkušenost. Já jsem popsal svou zkušenost.
Popište problém, protože jinak jsou veškeré debaty tady na zcela teoretické úrovni a naopak eventuální popsané zkušenosti mohou být vysvětleny chybně a psa jen poškodit.

Last edited by Pavel; 19-02-2008 at 20:21.
Pavel jest offline   Reply With Quote