Thread: Chňapání
View Single Post
Old 17-01-2007, 21:39   #8
Ekkaia
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8
Default

Ahoj!

Tak je to prave 14 dni, co jsme si privezli maleho dablika domu - a opravdu se mu neda rict jinak nez "krokodyl"
Pri vitani zatim spis poskakuje a lize, ale problem je pri hrani - neumi si hrat jinak nez zurive kousat aniz by si uvedomoval jakoukoli hranici.. Ackoli ma spoustu hracek, na kterych by si moh tuhle touhu vybit, to, co ma dovoleno kousat, je pro nej nuda..
Zuzlat ruku, aniz by bolestive stiskl, umi jen kdyz je rozespaly, na cemz jsme zkouseli trenovat povel "malinko" - ovsem kdyz ho pouzijem pri hre, je to opet dovolene a tudiz nudne kousani - tak se vrhne radsi na nohu, rukav, oblicej, cokoli zakazaneho..
Nejake to vytrepani za kozich ho jen vice "rozpali", placnuti novinama bere jako provokaci a vyvaleni na zadech uzna jako prohru jen kdyz ho opravdu poradne chvili pridrzim, coz ale pouzivam jenom pri dominaci..
Vim, ze je jeste mimco a nechape proc mu zakazuju neco co ho tak bavi - na druhou stranu bych rada, aby v dospelosti nekousal - maximum by melo byt mnou dovolene ozuzlavani ruky, tak bych nerada hned za mlada podcenila vychovu v tomhle smeru..

Je mi jasne, ze tohle bude beh na dlouhou trat a nemusite ani opakovat, ze kazdy pes je individualni a kazde stene kouse..
Jen bych rada vedela, jestli a kdy jste nad timto nesvarem zvitezili a co se Vam pri tom osvedcilo..

Diky, Helena
Ekkaia jest offline   Reply With Quote