View Single Post
Old 19-03-2013, 19:27   #10
Wercyngetoryks
Junior Member
 
Wercyngetoryks's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Location: Rudawa / małopolskie
Posts: 121
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
przepraszam znalazlam cos dla mnie ale pytanko dalej aktualne- interesuje jak wyglada " ta druga polowa" alternatywnych organizacii

p.s. takie pytanko a dla czego na WW wystawe tylko 3 sedziowe beda? to jaka ilosc psow bywa na WW wystawe?
Dobrze to potłumaczę trochę

Jest wiele organizacji kynologicznych w Polsce, do jednej z nich należałam sama. Ale po upływie pewnego czasu uznałam, że nie tędy droga i że nie podoba mi się za wiele rzeczy.
Sędziów w takich organizacjach jest nie wielu, w jednych 3, w innych 5. Zależy od aktywności członków i ich chęci zostania sędzią.

Ponieważ organizacje te powstały ( mówię o takich działających od min 10 lat) , aby zrzeszać Owczarki Niemieckie Długowłose - nieuznane wtedy przez FCI, to z reguły są dwa ringi - jeden dla ON'ów i drugi dla reszty ras - jeśli organizacja inne rasy posiada.

To jest średnio 80 psów, na światówce zdarza się nieco ponad 100. Na dwa ringi - dwóch sędziów

Po wejściu w życie ustawy o Ochronie Zwierząt powstało multum pseudoorganizacji, tylko po to, aby wydawać papiery psom, które często są niewiadomego pochodzenia. Ale jest to niestety zgodne z prawem - pies ma "rodowód" i sprzedający, ani kupujący nie popełnia przestępstwa. Nie wiem czy te nowe organizacje mają jakiekolwiek wystawy i wymogi hodowlane, bo nigdy się tym nie interesowałam.



PS Żeby było już całkowicie jasne: Moje DONki są niehodowlane! Mają dysplazję, a młodsza PNN do tego. NIE NALEŻĄ TERAZ NIGDZIE, SA NA KOLANKA! A z mojej rodziny ludzkiej to tylko ja się zajmuję kynologia i od pewnego czasu należę do ZKwP i NIGDZIE indziej. I Wilczak też tylko do ZKwP jak się pojawi.
__________________

Last edited by Wercyngetoryks; 19-03-2013 at 19:52.
Wercyngetoryks jest offline   Reply With Quote