View Single Post
Old 13-11-2012, 18:07   #15
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
|Chcesz powiedzieć, że Rybka nie jest samodzielnie myślącą i wypowiadająca się osobą? Na jej miejscu poczułabym się obrażona, ale wyjaśnienie tego zarzutu pozostawiam zainteresowanym stronom.
Ej Gaga, gdybym ja byla ta jedna jedyna osoba, ktora zauwazyla pewna prawidlowosc... Nie jestem jedyna, ktorej w jakis przedziwny sposob psuje sie kontakt ze znajomymi po tym jak wpadna w Twoje sidla... Jesli choc polowa z tego czego sie nasluchalam jest Twojego autorstwa to im sie nie dziwie... Ale fakt - wolna wola.... to do nich zalezy czy dadza wiare klamstwom slicznie przemyconym wsrod paru faktow. Wolny kraj, wolni ludzie...

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja napisałam tylko, że niepotrzebnie rozkręcasz aferę o ban na badania, dla mnie decyzja jest zrozumiała. Tym bardziej, że Daniela uprzedzała.
Nadal nie rozumiesz.... Daniela ma prawo testowac nawet kanarki... Tylko po co to wypisywanie bajeczek:
Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Protože peníze určené na projekt "Degenerativní myelopathie" byly téměř vyčerpány, jsme nuceni ukončit testování psů ze zahraničí. Nadále budeme testovat pouze chovné psy z Čech, případně Slovenska. Štěňata a mladé psy bez bonitace mi prosím neposílejte.
skoro w rzeczywistosci decyduje wylacznie widzimisie Danieli i to kogo lubi, a kogo nie...
Oczywiscie, ona moze tak robic - tylko stawiajmy sprawe jasno...


Co mnie uderza ta Twoja podwojna moralnosc... Z jednej strony slowa o przekretach w hodowli i braku uczciwosci i etyki wsrod hodowcow, z drugiej przyklaskiwanie szantazowaniu... Rzeczywiscie godne pochwaly jest rozstrzeliwanie przez Daniele calej polskiej/zagranicznej populacji tylko dlatego, ze zawinil partyzant Margo... Brawo - postepowanie rzeczywiscie godne pochwaly...
Gaga, kogo Daniela pokarala? Mnie? Mi to rybka - sama przebadalam psy za swoje pieniadze na dwarfa, przebadalabym i na DM, tak jak przebadam tez na inne choroby. Mi Daniela tym nie zaszkodzila... Zaszkodzila "niewinnym" wlascicielom z Polski (i nie tylko). Ale glownie swojemu wizerunkowi...

Ja nadal DOCENIAM to co zrobila Daniela. Ile udalo sie przetestowac psow. Ale jesli chodzi o mnie to jej legenda wilczakowej matki Teresy legla w gruzach.
Sama pomagalam rozreklamowac te badania:
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=16395
myslac, ze podstawa jest dzialanie dla dobra rasy. Wlasnie to "ponad podzialami"... Ze chodzi o zrobienie czegos dla wilczakow... Az tu nagle...tylko dlatego, ze PRYWATNIE nie podobaja sie Danieli moje slowa daje sie szlaban m.in. na polskie psy. Ale zobacz, ze Danieli moje slowa jakos nie przeszkadzaly, bo korzystac z danych w bazie, ktora jednak byla wytworem naszej pracy...
"Troszke" to zaklamane...

Gaga, ja wiem, ze bedziesz naginac rzeczywistosc, aby pasowala do tego co lansujesz... Mozesz sobie twierdzic, ze szantazowanie ludzi jest fair, ze godnym pochwaly sposobem postepowania jest "zamordyzm", ze brawa sie naleza za stosowanie odpowiedzialnosci zbiorowej... Tylko nie wypisuj juz nigdy slow krytyki o kolesiostwie i stylu dzialania "raczka raczke myje". Jesli juz cos takiego popierasz, to nie popieraj tego wybiorczo...

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Napisałam też, co pominęłaś, że w każdym kraju są psy i dobre i złe.
Gdzie pominelam? Jakos inni potrafia wylapac te moje slowa "zwykle" i "wiekszosc", a Ty z premedytacja starasz sie ich nie dostrzegac...

Quote:
Mnie tez się nie podoba, że Pavel opisuje polska kynologie jako "100 lat za Murzynami', takie teksty bolą inie nastrajają przyjaźnie. Po co to ciągnąć?
Ale dlaczego Ciebie to zabolalo? Dlaczego ma bolec kiedys ktos mowi PRAWDE!?! Wtedy kiedy to pisal, rzeczywiscie tak bylo. Co nie zmienia faktu, ze przez te lata knologia ogromnie sie u nas rozwinela i teraz nie mamy sie juz czego wstydzic... Nadal sa dziedziny, gdzie jestesmy w tyle, ale sa i takie, gdzie Czechow wyprzedzilismy...
Gdy Pavel czy Daniela wytknie cos co jest prawda to nie nie podniose larum, ze sa anty-polscy i atakuja nasza hodowle... Tylko postaram sie to NAPRAWIC.

Quote:
Bo jesteś wyjątkowo agresywna w tych swoich wypowiedziach?
Taaaa. A piszac o polskich tylko ciumkam... NIE, w tym samym stylu pisze i o polskich i o czeskich psach. Przyczyna roznych reakcji jest:
Quote:
Originally Posted by Gaga
pewnego rodzaju wrogi nacjonalizm
uprawiany przez tych, ktorzy czuja sie tak oburzeni moimi slowami...

Quote:
Ok, jeśli uznajesz, że stałaś się ich przewodnikiem, i hodują wg. Twoich wytycznych-w porządku. Ale jeśli ktoś nie chce iść tą ścieżką, to czy to znaczy, że należy po nich jechać? Chyba nie....
Zapomnialas o jednym.... Czesi to nie jakis tam kraj hodujacy wilczaki, ale kraj pochodzenia tej rasy... A to do czegos zobowiazuje... Jesli chca isc wlasna droga - wolna wola. Niech sie tylko zrzeka prawa o decydowaniu o tej rasie - niech zostawia to Slowakom... Bo niestety w chwili obecnej to Slowacy bardziej reprezentuja idee Hartla.

Dopiero co pisalam o propozycji zmiany tolerowania indeksow. Na konferencji JEDNOGLOSNIE obrali kierunek jakim poszly wystawowe ONki. Powinnismy im za to podziekowac? Ze jak tak dalej pojdzie to za 10 lat przyjdzie nam zmienic rase, bo wilczaki beda kalekami? W takim razie po co tyle placzu o problemach zdrowotnych ONkow, skoro sa one wedlug Ciebie doskonalym przykladem psow do jakich za wskazowka czeskiego klubu powinnismy zmierzac?


Quote:
Quote:
Nie wykorzystuj tez tego, ze obecnie nie ma na Wolfdog artykulow. Ze ludzie nie moga sie przekonac, ze Margo nic sie nie zmienila przez lata.
Hę?
Ten sam "agresywny" styl pisania mam od poczatku... Widac by to bylo po artykulach z Wolfdoga, ktore poszly w niebyt... Ja sie nie zmienilam... Afere z antyczeska-Margo kreci grupka czeskich hodowcow na potrzeby chwili... Bo wiedza, ze to moze znalezc poklask u ICH znajomych (swoj do swego ciagnie). Wystarczy zrobic ludziom wode z mozgu.... A poniewaz czesc z nich nalezy do "grupy sprawujacej wladze", ktora moze zniszczyc kariere czeskiego hodowcy czy wlasciciela repa to nikt nie podnosi glowy i swoja opinie wyraza, ale nie publicznie...

Quote:
Margo - nie kręć. Na liście był (chyba nadal jest) Eury-zapomniałaś? Fakt, polskie repy miały bana w Czechach i poszło głównie o konflikt z Twoją hodowlą, czy też osobą. Na ile Czesi zluzowali tego bana-teraz nie wiem. Nie śledzę tematu.
Ty nie krec. Eurego nigdy nie bylo na liscie. To, ze zostal uzyty zawdzecza wylacznie swoim wlascicielom. I czeskiej hodowczyni, ktora postanowila o niego bojowac...
A slowa "fakt, polskie repy miały bana w Czechach i poszło głównie o konflikt z Twoją hodowlą, czy też osobą" to juz zwyczajne lgarstwo... "Nie sledzisz" tematu, ale wypisywac klamstwa ci to nie przeszkadza.
Konflikt "Margo kontra Czechy" to juz radosna (i nowa) tFurczosc Danieli, Hanki, itp A psow osob z Polski, ktore byly czlonkami klubu nie znajdziesz ani na liscie repow z roku 2005-2007. W roku 2008-2009 pojawia sie cudownych urzadzeniem losu Czambus, ktorego wlasciciel sprytnie sie skumplowal z Hanka... To byl moment, kiedy uznalam, ze ja dziekuje za czlonkostwo w takim klubie...
Bo wtedy wlasnie klub postapil tak jak obecnie Daniela. Zamiast sie zdecydowac, czy na listy da psy czlonkow klubu, ALBO psy wlascicieli z Czech to mielsmy miksa - czeskie psy i po znajomosci Czambor...

Podoba ci sie takie postepowanie? Wiec jak rozumiem ewentualny zarzad polskiego klubu ma Twoje blogoslawienstwo na uprawianie kolesiostwa... Nie, nie bedzie tak, ze na stronach klubu beda sie pojawiac WSZYSTKIE mioty, a na liscie repow wszystkie psy! W zadnym wypadku! Tylko te znajomych czlonkow zarzadu! Krewnych i znajomych krolika, bo klub przeciez to organizacja wzajemnego wsparcia grupki osob promujacych sie wzajemnie...
W swoim robieniu mi na zlosc i opowiadaniu klamstwek i polprawd posuwasz sie do absurdu... Jakie patologie jestes jeszcze w stanie zaakceptowac?

Quote:
Chcesz powiedzieć, że jeden Grześ ma taką siłę sprawczą? WoW! Facet teraz poczuł się dowartościowany
Jasne, niech sie czuje... Bo ma chlopak plecki... To jedyny polski pies na liscie... I razi to samych Czechow, bo sam kryje duzo mimo, ze do czeskich suk kompletnie nie pasuje ze wzgledu na swoje wady (skraca i tak juz krotkie nozki, poglebia i tak juz mocne katowanie), a w Czechach ma o niebo lepszego brata. Myslisz, ze jak w Czechach sie o czyms nie pisze na forum, to sie o tym nie mowi... Dziwnie wypromowana czeska kariera Czambusia rzucila sie i tam w oczy...
Nie, nikt tego nie napisze tak dlugo jak Hanka bedzie w komisji hodowlanej, a przewodniczacym klubu bedzie jej przyjaciel... Bo klub ma w Czechach taka wladze jaka ma - i sa w stanie za pierdoly skrecic kregoslup nieposlusznemu hodowcy. Patrz np. Marcela.


Quote:
Widac natomiast, że Polacy (i polscy hodowcy) z Czechami sie kontaktują, 'kumplują', utrzymują normalne stosunki towarzyskie. Więc jakimś cudem 'opozycja' siedzi w podziemiu? Czy może Ci, co niby są w dobrych stosunkach-tylko udają i tak świetnie się maskują?
A co ma piernik do wiatraka? Myslisz, ze to ze krytykuje psucie sie formatow w Czechach ma JAKIKOLWIEK wplyw na stosunki z czeskimi znajomymi? Ja ci powiem, ze znajomi odwdzieczaja mi sie "anty-polska" rozmowa o tym, co my mamy do poprawienia... I nie stawiam ich za to pod sciana przed plutonem egzekucyjnym i nie zrywam przyjazni...
Myslisz, ze stwierdzenie przez kogokolwiek, ze pochodzacy z Czech pies XXX ma fatalne katowanie powoduje, ze ta osob nie ma prawa rozmawic z Czechami???? Po raz kolejny dajesz sie wmanewrowac w bajeczki ludzi gadajacych o "atakowaniu czeskiej hodowli". Jasno myslacy czlowiek doskonale wie co jest grane... I jak bardzo jest to ukartowane... Hanka napisala mi, "ze pozaluje" (chodzilo wtedy o miot Grzesia) i dziala z kolezankami bardzo aktywnie...

Quote:
Margo, ale nie jesteś zbawicielką rasy na całym świecie, wyluzuj. Rób dobrze swoje i na tym się koncentruj. Najwidoczniej Czesi nie chcą Cię uznać jako poradcy chovu - nie oznacza to, że należy ich za to nienawidzić i tak punktować na każdym kroku.Nie podobają Ci się czeskie psy? Nie używaj ich w hodowli, masz setki innych psów, z innych krajów - jest z czego wybierać.
Nadal nie rozumiesz. Pisalam juz wyzej... To, ze Czesi chca isc w kierunku ONka to pikus - "ich cyrk,..." Problemem jest to, ze swoje wytyczne chca ofijalnie narzucic innym. Na konferencji zatwierdzili format 122, teraz maja sie starac, by uznal to tez slowacki klub...
A to dotknie tez nas - ciekawa jestem ilu polskich hodowcow zgadza sie z Twoim zadniem; ze wystawowy kaleki szary ONek to cel jaki mamy w tej rasie osiagna. Bo, ze zgodzi sie z tym Grzes, tego jestem pewna...

Quote:
Nie wiem dlaczego Daniela broni Hanki, za to zabawne jest to, że obie z Hanką jesteście jak bliźniaczki, robicie to samo, tak samo i za to samo się punktujecie kropka, w kropkę I może właśnie dlatego tak się zwalczacie?
Porownania do Hanki nie skomentuje, bo jak widac to kolejny temat, ktorego "nie sledzisz" (o ktorym nie masz pojecia).
Ale tez odwdziecze sie komplementem: A Ty jestes jak Grzes. Z tym, ze jego klamstw juz nikt nie bierze powaznie.

Quote:
Ale to nie jest Twój klub. Załóż swój i wprowadzaj tam swoje reguły.
O co sie tak wsciekasz? To takie zle, ze chcialabym, aby czeski klub (ktory ma swiecic przykladem) hodowal wedlug tego co chcial osiagnac Hartl - aby stosowal sie do tego co pisac sam stworca rasy. A nie tego, co chce osiagnac pani XXX albo albo YYY zmieniajac wzorzec i reguly ocen na bonitacajch tak, aby pasowaly do hodowanych przez nich psow?

Quote:
Co mamy zrobić? Zagazować wszystkie jamnikowate wilczaki w imię czystości rasy? Z Twojej hodowli (a mój ukochany) pies, w Czechach byłby niehodowlany, ze względu na wadę sierści. I tak samo możesz być atakowana, że degenerujesz rasę, bo wada idzie prawdopodobnie od Jolly, na której Twoja hodowla jest oparta. A przecież wiadomo, że w hodowli, nawet zaliczającej mega progres, zdarzają się i zawsze będą zdarzać wadliwe psy.
Spokojnie - ja jestem pewna, ze na to, ze "Omarowa", czy "Orlikowa" siersc idzie od Jolki ta ekipa wpadla juz dawno.... Nie takie bzdury od nich wysluchalam...

A co do reszty. Znow nie czytasz ze zrozumieniem tego co pisze. Nie raz wspominalam, ze ja nie gazuje psow. Ze wyznaje zasade Hartla, ze do hodowli powinny isc/moga isc wszystkie zdrowe psy. Co wytykam... np to, ze Twoj kochany pies bylby niehodowlany z powodu jednej wady, z nasz polski "szary ONek", ktory NIC nie ma dobrego na bonitacji jest "DOSKONALYM cudem bez wad" (bo tak komus akurat pasowalo, aby przymknac na mase rzeczy oczy lub raczej by komisja chwilowo totalnie oslepla)... Ze wytyka sie wady wystepujace sporadycznie, a ignoruje (wrecz promuje) wady wystepujace masowo...

Quote:
nawet jeśli (nie wykluczam) to jest prywatny foch Danieli, to moim zdaniem ma do tego prawo. Ona usłyszała wiele cierpkich słów, nie tylko na temat jej hodowli i jej psów. Margo, chodzi mi tylko o to, że odbierasz jej to prawo.
Alez dlaczego jestes taka stronnicza....? Ja nasluchalam sie duzo cierpkich slow na temat swoich psow. Grozilam z tego powodu Danieli paluszkiem? Mowilam, ze jak nie przestanie to pozaluje? Napisalam dopiero, gdy nie szlo juz tylko o moje psy...i gdy panie wymyslily wojne polsko-czeska...
Mam wrazenie, ze usilnie starasz sie widziec tylko jedna strone medalu... Ja wiem, ze bycie slodkim cukiereczkiem sie oplaci, czy jak to okreslila Daiva:
Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
i... jak zawsze "ofiary" maja swoich "adwokatow"
to dzialania czysto psychologiczne, ktore zawsze doskonale sie sprawdzaja... Chocby przy naszym polskim narodzie przesladowanym...

Nie tak dawno pojawil sie na forum czlowiek, ktory chcial odzyskac od hodoczyni swoja zaliczke. Byl na prawie, chcial sprawiedliwosci. A malo go tu nie zjedli, ze smial "zaatakowac" taka slodka niewinna osobke... Bidulki zawsze znajduja blednych rycerzy na bialych koniach....

Quote:
A może oni maja wywalone, na to czy będziesz o nich dobrze pisała, czy nie? Bo mają gdzieś Twoją aprobatę? Wzięłaś to pod uwagę? Że nie oczekują pochwał, ale nie życzą sobie wiecznej jazdy po tym, co robią?
A czy ja oczekuje od ich pochwaly? Pomyslalas, czy MI zalezy na tym, aby mnie kochali? Myslisz, ze chce sie KOMUKOLWIEK podlizywac?
Mam prawo pisac to co mysle i ani Ty, ani czeski klub, ani Daniela swoimi "karami" mi tego nie zabroni... Te czasy sie juz skonczyly...

Bycie czarna owca dla paru czeskich pan hodowczyn tez jest mi obojetne... Jeszcze daleko mi do Pavla probujacego "zniszczyc czeski klub" tylko dlatego, ze wyciagnal na swiatlo dzienne oszustwa starego zarzadu. Daleko mi do Oskara - sedziego nacjonalisty, ktoremu oberwalo sie od Pan hodowczyn za niedocenianie czeskich psow (a czlowiek po prostu sedziowal "na budowe"). Takich "wrogow narodu" bylo tam i bedzie jeszcze wielu.... Bo to rownie chwytliwa i skuteczna metoda w manipulatorstwie jak granie biednej przesladowaniej duszyczki...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 13-11-2012 at 19:14.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote