View Single Post
Old 01-03-2012, 16:00   #25
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Kometa;424185]No jo, tak my cvičíme pozitivní motivaci, tak to Dinga asi prostě baví Jak vezmu do ruky klikr a pamlskovník, tak mám pocit, že mám místo čévéčka borderku, úplně šílený výraz v očích a už si zkusmo sedá a lehá a cpe mi packy, co z toho by mohlo být dobře Hrozně ho baví vymýšlet, co po něm chci, když to nechápe a nemůže na to přijít, tak se začne vztekat Ale taky má své dny, kdy si na "sedni" lehá a naopak, tváří se, že některé povely v životě neslyšel a nakonec se sebere a odejde úplně Asi to dělá, protože ho to baví, ale když pamlsky nemám, tak to se na mě vykašle, to zase jako takový blázen není

To je super, že máš takového žrouta Ale pozitivní motivace není jen o žrádle, v ideálním případě by (prý) pro psa měla být vrcholem štěstí pochvala. Tak třeba těm našim jen cpeme žrádlo a oni přitom čekají na pochvalu. By mě zajímalo, jak by se na to Dingo tvářil, kdyby po kliknutí dostal místo odměny pochvalu. Jen tak mimochodem - žravost u psů je skvělá věc na výcvik, ale např. při vodní záchranařině se krmit nesmí - ani drobné odměny - prostě nic - prý zvýšené riziko torze - a taky se cvičí na pozitivní motivaci a tam člověk nic jinýho než pochvalu - případně hračku (ale když je pes 10 m od břehu, tak se moc tahat nelze) a vlastní charisma k dispozici nemá
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote