View Single Post
Old 18-03-2015, 22:43   #54
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Wiecie co... wracam do tego tematu, trochę z podkulonym ogonem
Pamiętam jak kiedyś go czytałam i nie dowierzałam, że to możliwe, żeby jakikolwiek pies miał wrogów w określonych rasach BEZ POWODU Myślałam, że to, czy dany pies/wilczak nie lubi danej rasy zależy tylko i wyłącznie od tego jakie miał wcześniej z daną rasą doświadczenia.
ALE po ponad 2 latach życia z wilczakiem stwierdzam, że chyba jednak to nie do końca tak działa.
Powiem krótko - Cresil to rasista. Okropny rasista!
Kilka ras trafiło na jego czarną listę nie bez powodu, ale większość jest zupełnie "przypadkowa". Z niektórymi nawet nie miał nigdy kontaktu, a nie lubi i już....

Obecnie nasza czarna lista wygląda tak:
1. Shar-pei (złamane serce?)
2. Nova Scotia Duck Tolling Retriever
(całkiem nowa, ale mocna nienawiść... znikąd)
3. Wyżeł weimarski (nie wiem skąd, ale BARDZO nie lubimy weimarów)
4. Berneński pies pasterski (wygląda jak wujek, a nie wujek... cwaniak jeden)
4. Czarne psy, fuj! (uhh, jak on śmie taki czarny być!)
5. Beagle (jak śmiesz wyglądać tak jak Nitka! Ty bezwstydniku ty!)

Shar-pei to nienawiść nie bez powodu Jak Czesio był szczeniaczkiem to pewnego razu bardzo mizdrzył się do pewnego pomarszczonego wujka, aż wujek go pogonił Złamane serce jak nic... obecnie jak Cresil zobaczy shar-peia to śmiem twierdzić, że skoczyłby w ogień, żeby go dopaść. Ziemia aż drży.
Duże czarne psy też mają swój udział w Czesiowej nienawiści. Nienawiść do wszystkiego co czarne jest tak mocna, że nawet czarne suki się nie nadadzą Co prawda nie są traktowane aż tak brutalnie jak samce, ale bez burczenia się nie obejdzie...
Ale wyżły (szczególnie weimary) i tollery to nie wiem skąd mu się wzięły na tej liście, ale nienawiść do nich jest porównywalna do tej "sharpeiowej" Nie wiem dlaczego, nie wiem skąd Rasista mały...

Natomiast zdecydowanie zauważam, że najlepiej oceniane w rankingu Czesia są jednak wilczaki. Żadne inne panny go tak nie kręcą i nie powodują u niego takiej debilnej minki
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 19-03-2015 at 13:25.
makota jest offline   Reply With Quote