View Single Post
Old 28-03-2005, 21:57   #23
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Osobně jsem také proti „ použití el. proudu“, nikdy jsem se k těmto praktikám neuchýlila a doufám, že mne k tomu nikdy okolnosti nedonutí…..

Všichni majitelé psů by nejdříve měli být dokonale seznámeni s potřebami a biorytmy psů jako takových, než si ho skutečně pořídí. Pokud by tak skutečně učinili, zjistili by, že pes, jako většina masožravých šelem, potřebuje denně 14 až 16 hodin spánku. Malá štěňata a psi staří ještě mnohem více. Pokud psu dokonalý odpočinek neposkytneme, jistě se to projeví na jeho psychice, dříve či později. Ze psa uděláte neurotika, který si své právo na spánek a odpočinek bude postupem doby stále viditelněji uplatňovat.
Jakékoliv spekulace o tom, co je lepší, zda –li celodenní výběh (který pes stejně nevyužívá) a nebo ležet páníčkovi sedícím u počítače u nohou, jsou zcela zbytečné. Tak otázka nestojí. Pes chce být především se svým majitelem a jestli svých 16 hodin denně prospí v bytě, v kotci či na zahradě je tak trochu jedno.
Nejlepším barometrem kvality chovu, krmení, způsobu držení a zacházení je dosažený věk zvířete. Bohužel, jak jsme psa drželi a zacházeli s ním, můžeme zhodnotit až na konci jeho života.
Monika jest offline   Reply With Quote