View Single Post
Old 21-03-2010, 16:04   #61
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Wysokosc nie przeszkadza. Przeszkadza masa (ciezka budowa).... Pamietaj o tej anegdocie - sytuacje, ktora sama opisuje wwidzialam na wlasne oczy...

Zawody psow obronczych, startuje wilczak, 70cm jakies 55kg zywej wagi. Przychodzi obrona... Zatrzymanie pozoranta. Czlowiek stoi 100 metrow od psa... Drazni psa, jest komenda, wilczak rusza do ataku... W ZOLWIM tempie... Po dluszej chwili sedzia krzyczy do pozoranta - prosze sie zatrzymac, bo ten pies ciebie nigdy nie dogoni...

Pies ten IPO nigdy nie zrobil - byl za ciezki, aby prezbrnac przez obrone. Juz po rewirze wysiadal kondycyjnie... I nie jest to rodzynek... jedyny taki przyklad...
Dobra odpisuję szybciutko, bo ktoś nagle zamówił wiosenny deszczyk (a było słońce), a mała 5-latka domaga się kompa....

(Moim podpuszczaniem wreszcie Margo zaczyna ładnie opisywać o co chodzi.... czyli jakiś sukces "socjalizacyjny" (tu tylko żart) odniosłam, bo w tym wszystkim nie chodzi o to, żeby ludziom pisać w temacie "nawet nie wiesz", "nie masz pojęcia", bo nie żyjemy 10 lat do tyłu (i wiem, że są ludzie, którzy swoją wiedzę trzymają dla siebie) - potem nikt nie chce pisać w tematach (nawet ja, bo nie chce mi się znów czytać wywodów, które znam) dość istotnych, bo znowu wyjdzie na to, że robimy przepychanki, a ktoś znów powie, że Margo nie dzieli się informacjami

Fakt, że znów początek był zły, bo Margo napisała coś o kojotach i o psio-sukach w Polsce i było, to wredne i niesmaczne

Wracając do tego, co ciekawie zaczęłaś o psach za ciężkich.
Znaczy masz na myśli wielkie, nie typu "suchego" psy? Bo tu się zgodzę w 100%.

Ej, no ludzie piszcie, bo jak inaczej możecie się czegoś dowiedzieć. Nie zadawając pytań - potem znowu będzie gadanina poza forum, że Margo nie chce się dzielić info, a w efekcie nikt nie będzie się chciał przyznać do tego co myśli na WD.
Przecież Margo nie zagryza - skoro ja żyję i mam się chyba dobrze, to znaczy, że każdy może pytać i choć troszkę wyciągnąć z tego dla siebie.


P.S. Przypominam, że w tym temacie nie chodzi o to "kto za kim idzie", bo to mnie najbardziej #####, ale o to jakie są Wasze zdania bez względu na to czy popieracie danego hodowcę czy nie


Ja lubię psy "duże" czyli lekko ponad wzorzec (ten obececny, który znać trzeba) i mam prawo takie faworyzować tym bardziej, że w swojej ocenie nie zapominam jakie wzorcowo-wilczakowe cechy, ów faworyt/faworytka powinien mieć - czyli ale nie lubię "przerośniętych" z wyglądu, gdzie wszystko jakby wisi na psie - podsumowując, ja uwielbiam zgrabne psy, a nie psy typu rura, a już "ciężka" rura, to....., a i te małe mogą mi się spodobać, jeżeli wszystko jest na miejscu jak powinno
P.S. sorry za byki, ale jestem właśnie rozszarpywana
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote