View Single Post
Old 10-11-2010, 11:25   #166
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Jenomže bydlíme uprostřed města v domě mých rodičů a naši mají obavy, že pokud bude pes venku a bude nějak výt a podobně, bude to rušit sousedy v okolních domech. Začala jsem tedy číst nějaké informace, jak moc je to s tím vytím vážné. Jak tu čtu tuhle debatu, přijde mi, že si na vytí stěžují jen lidi, co mají psa v bytě, ti co je mají venku tu píší, že je to ok. Je mi jasné, že je to zvíře od zvířete, ale napadlo mě, jestli třeba opravdu, pokud bude pes venku, bude víc zvyklý na naší nepřítomnost, nebude takový závislák, mohlo by to tak fungovat? Opravdu má tolik čévéček s tímhle problém, nebo se tu jen zrovna sešli ti, co s tím problém mají a většina z nich snáší samotu dobře?
Osobně bych řekla, že je to spíše pes od psa. Moje fena je od mala neuvěřitelně ukecaná. Samostatnost jsem prvních 14dní podle všeho podcenila a tak s ní bojujeme doposud (feně budou 2roky). Fena byla od malička v bytě, nyní je také v domě/venku.
Se sousedy v bytovém domě jsme si také užili, stávající sousedi jsou naštěstí shovívavější (což bude patrně také tím, že v každém patře domu bydlí nějaký pes, který více či méně štěká).
Je pravda, že mi připadá, že fenka má větší problém s naším odchodem z bytu, než z domu. Na druhou stranu, v domě byla zcela sama jen jednou a skončilo to rozbitým oknem a psem na dvoře. Na druhou stranu, zatím není problém nechat fenku na dvoře a jít z jejího dohledu na 30min. Snad tím, že má větší rozhled a dohled nad okolím, tak je fena klidnější a zatím ji nenapadlo přeskočit plot (což by pro ni, vzhledem k výšce plotu, byla hračka)
Kamarádka má naopak od mala psa v kotci - vedle domu. Pokud vím, její pes má také "své dny", kdy vyje při jejím odchodu, nebo pokud nemůže být s námi. Ačkoliv je to v malé obci - na vesnici, sousedé rozhodně nadšeni nejsou. Také určitě záleží, jestli by pes vyváděl v noci, nebo ráno, v průběhu dne apod. a jak dlouho a jak intenzivně.
Jani a Sofušín
yzengrin jest offline   Reply With Quote