View Single Post
Old 15-02-2011, 21:53   #10
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Souhlasim s Jazzinkou, je třeba si uvědomit, že takhle mladý štěně prostě někoho potřebuje a i v přírodě by to tak bylo. Já osobně bych rozhodně samostatnost trénoval v malých dávkách přes den (odchod z bytu) a nikoliv v noci. Vemte si co bude až skončí dovolená ... min 9 hodin denně v práci včetně cesty tam a zpět a pak cca 8 hodin spánku. To by znamenalo, že by váš pes byl defakto 17 hodin sám. Samostatnost když tam nejste je důležitá, osamělost když tam jste, je zbytečné odstrkování. Samozřejmě, klidně trénujte chvilkové odložení v chodbě (třeba kvůli budoucím návštěvám, úklidu, cokoliv), ale ne v noci. Já zastávám názor, že pes především potřebuje blízkost pána, i když třeba zrovna spí a tak nechávám psa spát odmalička s námi v ložnici a je klid. Na druhou stranu jsem podcenil tu samostatnost když jsem pryč a teď zato pykám :-) ... samozřejmě je to ale taky o povaze psa.
Možná vám poleze do postele a třeba tam i párkrát načůrá, ale rozhodně se všichni líp vyspíte. Pokud by náhodou chtěla v noci něco ničit (čemuž moc nevěřim), tak vás to vzbudí a můžete zasáhnout. Ale neni nic snazšího než si dát pelech vedle postele a v případě potřeby štěndo uklidnit.
jerabekj jest offline   Reply With Quote