View Single Post
Old 11-09-2007, 18:03   #21
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Jo,někdo asi neví, co znamená no comment :0)

To znamená, že k tomu nemám žádné komentáře Helenko. Reaguji tudíž později, protože chodí jen jedno upozornění na odpověď - a já , když řeknu no comment, tak končím (osobně používám howgh )
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
No, myslím, že legraci si lze užít mnohem líp, než za 700,- Kč výstavního poplatku + parkovné + náklady na cestu!
Taky máš právo podat protest. A psa přihlašovat nemusíš, když víš, že se danému rozhodčímu nelíbí. Kdybys byla na výstavě prvně, tak se tvému komentáři nedivím, ale ty ?

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Ale posuzování opravdu "legrace" byla, jinak by asi 3 letá fena nemohla náhle po 4 týdnech ztratit sílu kostry a díky tomu obdržet VD
Ale prosím tě , vždyť vždy záleží na kvalitě konkurence a na dalších faktorech - třeba jen na tom, jak se rozhodčí vyspí - posuzování je SUBJEKTIVNÍ. Na výstavě si nebyla poprvé....
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
a pan rozhodčí by jinak nemohl diktovat do posudku známku včetně pořadí, aniž by pořadí stanovil i oficiálně, že?
Jak oficiálně - oficiální je snad to, co je v posudku, tak když do posudku rovnou nadiktuje pořadí je to jeho způsob a už má prostě při individuálním posuzování psů jasno, jak dané pořadí bude. Toto je vcelku běžné. občas si postůj u stolku rozhodčích a nebude ti to připadat divné. BTW. já si své osobní pořadí stanovím hned po nástupu zvířátek do kruhu - většinou mám jasného vítěze a jasného losera a málokdy to měním dle předvedení, pohybu a statiky - prostě mám svůj typ. Nebo je snad zakázané a přísně dané, že pořadí musí "schválit" diváci , to by to dopadlo...Nebyla jsi snad na výstavě prvně
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
(Ono i včerejší výstava v Brně prý byla zážitek - jedné fence byla vytknuta nedostatečná přední linie )
Byla jsi v Brně osobně ? Já ne, tak nedokáži posoudit posouzení , protože některá zvířata osobně neznám. Unkas je krásný pes a BOBa mu přeji.
Víš, co je přední linie ??? Fotíš, tak by jsi to vědět měla......Přední linie je obecně vzato přední část psa - hlava, krk, plece, část hrudi, předhrudí a přední nohy - 2 slova vytržená z kontextu jako dokazují co ? Nebo ty si snad myslíš, že pan Jančík vytýkal nedostatečné předhrudí jako Dr.Dostál na MVP v Litoměřicích ? Kdybych tě neznala, tak si opravdu myslím, že jsi byla na výstavě prvně a cítíš se ukřivděná. BTW. Výstavy jsou opravdu legrace, pokud KCHČSV deleguje rozhodčí, kteří ani nečetli standard ČSV....A to, že Jančík posuzoval 3x za sebou , taky není zrovna obvyklé.....Pro mě je Jančík v TOP 3 rozhodčích , kteří vědí, co posuzují ( první dvě místa má Monika Soukupová a Soňa Bognárová) a dokáží to ZDŮVODNIT a nepíší všem stejné posudky typu "semeníky dobre vyvinuté, oko jantarové farby, pohyb volný priestranný....."
Perly z výstavních posudků jako - "málo se plaší, není připravená na výstavu " či "vela červenej farby" opravdu svědčí o zábavnosti výstav, byť za cca 1000 Kč. Na druhou stranu u rozhodčích, kteří viděli jen jedno ČSV v "žampiónech"(např. Hokyho z Molu) a zavedli si ho jako ideál psa (vždyť je to žampión) má šanci vyhrát opravdu každý. A to je pro mne zábavné.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote