Thread: čsv + liška?
View Single Post
Old 09-07-2004, 17:13   #9
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

prave jsem byl v te zachranne stanici a docela jsem je zaskocil. podle nich by byl nutny trvaly chov, na coz nejsou zarizeni.. i u doktora mi rekli, ze uz jednou prekrocil hranici do civilizace a ze nemuze zpatky.. jeste se pujdu zeptat do zoo..

a taky ze si pry zvykne snadno, ostatne lisky stahujici se do mest jsou cim dal tim vetsim problemem.. ve velkomestech jsou jich stovky az tisice (napr. londyn, pres odstrel par set tydne jich tam pry je pres 10.000)

zahrada by byla, ale nevim jak moc je sikovnej aby se dostal pryc.. ale dokud se neuzdravi tak stejne musi byt doma.. mozna by mne rychleji odradilo, kdybyste mi rekli, co vsechno budu muset podstoupit, aby z nej byl socializovanej, spokojenej, ochocenej tvorecek..

zatim jsem ho nepojmenoval, snazim si na nej nezvyknout, navic se rozkoukal a zacal trochu kousat a utikat.. jsem ochotnej se ho vzdat pokud si budu moc aspon trochu myslet, ze mu bude dobre.. zatim to tak nevypada..

to co zere v prirode zere preci z holy nutnosti, proste si nemuze vybirat. ja mu jen nabizim ruznou potravu, vybira si sam a je docela vybiravej! co se mu nezda tak po ochutnani vyplivne, treba dostat do nej tabletu, kterou opravdu musi, je docela problem..

hroznovy vino a ovoce vubec mu chutna pomalu vic nez maso, i drubezi.. na svobode podle stolice zral tuhej alobal (asi vicko od pastiky), kosti, trisky.. odstranovani spadanyho ovoce a odpadky jen v uzavrenych popelnicich jsou ostatne opatreni proti invazi lisek do mest..

o tech zakonech vim (ac jsem mel dojem ze uz jsou novejsi verze), ale dokud neni jasny, co s nim bude, tak nema smysl to resit.. ocekavam, ze pro vydani povoleni budou chtit znat podminky chovu, takze pokdu by to vypadalo na tyrani, tak to zkratka nepovoli..

tak ja se jdu zeptat do ty zoo..
charlie
oblivion jest offline   Reply With Quote