Thread: Bojacnost
View Single Post
Old 04-03-2011, 21:03   #4
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Zdravim, mam asi 16-ti mesicni fenku. Venku na prochazkach se neboji projizdejiciho vlaku, autobusu. Samozrejme pokud se obejvi nejakej kraval, tak se lekne a jako by chtel utect. Kdyz jdeme ven, beru s sebou peska a nacvicujeme "lumpika" a zakus. Celkem se zakousne, muzu s ni mavat. Nicmene ted na cvicaku se zacly nacvicovat obrany, do kterych se pomalu zapojujeme. Dostalo me, kdyz se nacvicovalo jakoby na zkousky, kdy prisel instruktor s barelem, v kterem byl kamen, nebo prisel s destnikem a pred psem ho otevrel. To se moje fenka mohla zblaznit, proste chtela utect. Nejak jsem ji neustesoval, spis okrikl a kdyz se mi ji podarilo udrzet u me, ta pochvala. Kdyz si vezmu kanystr ja, tak ji to moc nevadi, i si ho ocucha, ruzne do nej kopu a jako by si s ni hraju, to je celkem v pohode. Ale jak to dela cizi clovek, je s prominutim posrana. Co s tim? Jak v psovi probudit aspon obranarskej instinkt? Mam se zacinanim obran pokracovat? Jak ji presvedcit, aby se nebala a na toho pana s rukavem nebo peskem se rozbehla? Nebo mam casto doma nacvicovat situace, ze neco spadne ze stolua dela to kraval? nejak ji proste prekvapovat, aby si zvykla? Rad bych, aby pochopila, ze ne kazdeho muze pustit do bytu. a ne s kazdym bejt kamos. KDokoliv na ni promluvi, tak se snim chce hned hrat a kamosit se...
Ahoj, pokud chceš opravdu nacvičovat i obrany tak prvně změň figuranta, kdyby mě tohle začal dělat před psem tak ho pokoušu já!!!!
Musíš pomalu přes hru, tahat se o kůži, z tvé strany chválení a podpora, teprve postupně se propracovat k peškovi a rukávu...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote