View Single Post
Old 10-03-2012, 14:09   #63
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Já jen doufám že to s tou elektrikou nikdo nebere vážně proboha! A když psu něco dám, tak je to jeho a nemá cenu mu to brát. Pak mi nebude věřit a bude si to hlídat víc.
Plně souhlasim. Dle mýho názoru není zrovna terno nechat si radit tady a už vůbec ne od někoho, kdo má prvního ročního psa, sám přiznává, že s ním má problémy, volí ty nejtvrdší metody, ale díky nezvládnutý metodice mu to prostě nefunguje. Proti elektrice nic nemám, ale musí bejt použitá správně. A bylo by mi blbý doporučit ji takhle veřejně, když ani nevím co má ten druhej za psa. Přijde mi rozhodně lepší pracovat na vztahu se psem a vzájemném porozumění než začít s elektrikou. Tu beru jako prostředek ke korekci u profesionálů (např. články L. Macha, který má BOM) nebo jako poslední možnost pro lovící psy a tam je dobrý si nejdřív ujasnit metodiku, protože i jedna blbá rána může pokazit hodně věcí.
Puberťáci jsou kapitola sama pro sebe, ale buďte v klidu, za 10let to prý bude o trochu lepší
Obecne bych se ale v první řadě ptal na to jak se psem vyjít než jak ho trestat. To bych totiž řešil s někým až individuálně. Kdo se naučí svého psa aspoň číst, má napůl vyhráno, aby to v rámci možností klapalo
Undertaker jest offline   Reply With Quote