View Single Post
Old 28-05-2013, 10:38   #25
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Quote:
Jeden rika chvalit, druhy nechvalit za kadeni na spravne misto. Takze jsem zmaten.
Na tom není důvod ke zmatku a sám si tam odpovídáte - na správném místě samozřejmě chválit, ale jde o to co kdo považuje za správné místo, já za správné místo považuju jedině na procházce. Proto bych chválila jen venku. ale ani před domem bych za to netrestala. On to časem pochopí když budete dost chválit jnde.

A ještě k těm trestům, já bych řekla spíš umravňujícím prostředkům. Ono např. to chycení za čumák funguje výborně, když to neuděláte jako hrou, ale rozhodně a se slyšitelně (nemusí být nijak moc nahlas, pes slyší výborně!)nejlépe hlubokým hlasem vyjádřeným nesouhlasem(ale to se blbě popisuje, to je lepší vidět a taky se samozřejmě v ruzné situaci hodi různé umravnění) ale musí se pak psu ukázat co tedy muže a co je správně a odvest tím pozornost od tý neplechy, jinak to vypadá že umravnění nezafungovalo pže i přes něj, když pes nedostane jiné zabavení pujde dělat to zakázané. On se prostě potřebuje nějak zabavit a vybít, není schopen se ovládnout a nedělat nic, kor když je takhle mladý!
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote