View Single Post
Old 11-11-2010, 12:12   #180
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Inak, odporucam konat radsej preventivne, napriklad povedat susedom ze berieme si steniatko, nejaky cas potrva nez si zvykne, budte prosim trpezlivi. Lebo ed su nervozni susedia, su nervozni majitelia, ked su nervozni majitelia je nervozny pes a ako je zname, cim nervnejsi pes, tym vacsi randal.
Mám podobnou zkušenost. Nám Dakouš po přestěhování prohrabal dvě vrstvy linolea až na beton a jak hrabal, tak mlátil do vchodových dveří, takže byl randál po celym baráku. Tuhle aktivitu střídal s vytím v poměru zhruba minutu na minutu. Sousedka to vydržela dva dny a pak mi hodila do schránky velmi odměřený dopis s výhružkou policíí, majitelem domu a ochráncema práv zvířat. Když jsem to přečetl, chvíli jsem se uklidňoval a pak se šel sousedce osobně představit a vysvětlil jsem jí, že to 40kg/73cm trdlo je v podstatě ještě štěně, které má problém si zvyknout na samotu v novém prostředí. Rázem se ze sousedky stala velmi příjemná a trpělivá paní, která mi vysvětlila, že se kromě hluku (je v důchodu a maká doma jako účetní), bála i o jeho zdraví, protože slyšela padat a rozbíjet věce atp. Všechno jsme si vysvětlil a od té doby už neprotestovala. Vlastně vzato kolem a kolem, sama si našla jisté řešení, aby ji Dakouš tolik nerušil ... řekla mi, že když už je to neúnosný, prostě si vezme práci do jiné místnosti podle toho kde zrovna Dakouš dělá bordel - zaplať bůh za to, že máme 4 pokojové byty
jerabekj jest offline   Reply With Quote