View Single Post
Old 05-11-2003, 01:38   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Kříženci z Mutary

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
V lednu roku 2003 mi napsal Franta dopis, ve kterém mě žádal o pomoc, zda bych buď nepomohla s umístěním třetího křížence - Árese do plzeňské ZOO, anebo zda o něj nemám sama zájem....
Doufám, že po tomto jasném příspěvku Mirky je už i těm největším váhavcům jasné, že vše, co bylo zatím ve věci kříženců učiněno, je podvod na celou členskou základnu KCHČSV.
Jak teď vyznívají řeči Ing.Šebkové o tom, že tato štěňata byla velkým snem F.Hracha (málem se slzou v oku nás o tom přesvědčovala na schůzi v Hostivicích) ? Jak rozumět vehementní podpoře křížencům ze strany Ing. Soukupové ? Jak rozumět urychlenému přijetí, do té doby neznámé, Ing,. Šebkové do chovatelské komise ? Proč se honem vytvořil jakýsi "strašák", že to s naším plemenem vypadá velice špatně z hlediska DKK (což prosazuje hlavně J. Jedlička) ? Proč taková podpora zjevně zkresleným výsledkům DKK u MVDr. Šterce ?
Jsou to jen účelové lži, které mají pomoci užití kříženců v chovu ČsV. Dostatečné důkazy snad už teď jasně leží na stole a další přijdou ještě v blízké době. Co se sleduje zápisem kříženců do plemenné knihy ? Spoluzakladatel a garant plemene KCHČSV v SR proti věci protestoval, vše bylo zameteno pod stůl. Protestoval i německý Klub, tomu bylo taktně naznačeno, ať se do věci nemíchá. Protestoval jsem osobně já a bylo mi jasně řečeno, abych Klub opustil.
A opakuji, dodnes nejsou zveřejněny žádné dokumenty ke křížencům. Jestliže je celá věc tak čistá, jak tvrdí zastánci křížení, ať předloží členské základně kódy, které kříženci dostali na svodu mladých, jejich vyhodnocené DKK, ať kluboví rozhodčí zdůvodní (přestože to vůbec není jejich povinností) jak je možné, že fena Audrey byla již 2x hodnocena jako "velmi dobrá", přestože neodpovídá standardu ČsV (argument, že pouze rozhodčí může posoudit, zda něco odpovídá, či nikoliv je jen zamlžování. Každý, kdo má něco společného s ČsV vidí na první pohled, že Audrey je něco zcela jiného.). Ať předloží podmínky, za kterých kříženci budou dále používáni v chovu. A třeba ať předloží i dokumenty, na základě kterých byli kříženci zapsáni do registru plemenné knihy. Pokud je vše v pořádku, není se přece čeho obávat.
Obávám se já, že vše je již dopředu rozhodnuto. Kříženci prostě půjdou do chovu za všech okolností. Toto mé přesvědčení jasně podporuje i Mirčin příspěvek a také neustále utajování skutečností a osobní výpady proti kritikům nebo jen lidem, kteří se na věc dotazují.
Čévéčkáři, nenechme si zničit naše psy jen kvůli jakýmsi pochybným osobním ambicícm několika nezdravě ctižádostivých lidí !!!
Ano, naši psi nejsou ideální a stav populace také není nejrůžovější. Ale kanadská vlčice a pes pochybného původu (ať sebeúspěšnější ve výcviku) našim psům moc nepomůže. Experimenty ať si dělá každý jaké chce, ale nikoliv pod hlavičkou našeho Klubu a na našich psech bez našeho souhlasu.

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote