Thread: Obedience
View Single Post
Old 11-03-2011, 13:31   #16
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Mne nepripada neprirodzeny cvik lahni, sadni, zastav v behu, atd, mne pripada neprirodzene bavit sa tym, ze psovi kazem sadni lahni vstan, utekaj tam, urob hento, dokola a bez nejakeho ineho ciela ako toho, aby to pes vedel, a neprirodzene mi pripada aj ze pes to robi hoci ja na jeho mieste by som si uz davno ukazala vztyceny prostrednik. A este mi pripada neprirodzene aby pes furt kukal len na svojho pana, kedze viem, ze pes dokaze sledovat panecka hoci vyzera ze kuka vsade len nie na neho...

Ale mne to pripada neprirodzene pre mna a pre mojho psa, ak sa tym niekto bavi a svojho psa tym netyra, tak je to jeho vec, a pri niektorych naozaj klobuk dolu co dokazu spolu spravit a nacvicit...
Tak ako agility a tanec so psom je obedience cinnost sama pre seba, a pre pobavenie okolia, napriek tomu agility som aktivne robila a po tanci v tajnosti tuzim (ale sama na to nemam ani cas, ani ine...), len tie psy v obedience mi pripadaju vymletejsie ako v tych druhych dvoch. Ale ako vravim, mozem sa mylit, mozno sa pes len tvari vymleto pocas cvicenia lebo ten vyraz k tomu patri...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote