View Single Post
Old 23-09-2011, 22:46   #4
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My jsme měli stejný problém, když byli Dingovi necelé tři měsíce, vyfásli jsme ve vlaku pokutu, že nemá náhubek Takže jsem vyhrabala doma kus nějakého popruhu a spíchla z toho "náhubek" Šlo to povolovat, jak rostl, takže mu to vydrželo docela dlouho, než z toho vyrostl. Prvně to měl na sobě v MHD, kde měl zase řidič řeči... celých asi deset minut cesty jsem mu cpala pamlsky, aby z toho nezačal vyšilovat, ale nezačal. Během několika dní s tím jezdil dvě a půl hodiny vlakem a tvářil se, jako by se s tím narodil. Ale taky, jak vystoupil, okamžitě to chtěl sundat. Tak kolem půl roku jsme přešli na plastový, který našli někde moji rodiče a náhodou mu je... nosí ho do teď, i když už mu je trochu těsný. V dopravních prostředcích pořád bez problémů, mimo ně ho nosí kvůli "uklidnění", aby nadšením neskákal a nekousal do známých lidí a nebo za trest, když se moc rozdovádí a kouše do nás (není to asi moc dobrý trest, ale je jediný, který funguje). Sice od té doby, co ho má jako trest, si ho moc nechce nechat nandat, ale chodí s ním docela v pohodě... o proti postroji, který začal prvně nosit asi na půl roce nebo halti, kterou má teď nově, je to neuvěřitelný rozdíl! Z postroje vyšiluje tak, že mi tuhle málem proskočil zavřeným oknem, abych mu ho nemohla obléct, a když ho má na sobě, tak chodí celý nakřivo a kulhá a vůbec demonstruje, jak mu to hrozně ubližuje. Takže bych náhubek rozhodně začala učit co nejdřív i kdyby to taky měl být kus šňůry přes tlamu a postroj taky... kdybych věděla, že z něj bude tři měsíce šílet, lézt pod stůl, jak ho vezmu do ruky, tak mu ho taky dávám od mala.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote