View Single Post
Old 25-09-2011, 17:33   #19
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My chtěli Dinga naučit na postroj, právě proto, aby v něm potom běhal u kola, na lyžích a tak, případně na výlety v horách, tam už jsem si vyzkoušela, je to praktické, právě že on nezná strach z výšek, okrajů skal atd... v postroji je to pro něj bezpečnější, líp ho můžu přidržet, jistit (případně poletíme ze skály oba). Taky jsme zkoušeli, že ho dostane, když se jde ven, aby si to spojil, že bude legrace, ale kdepááák, to radši ven nepůjde, než by šel v postroji. Ale podobně to měl i s obojkem, když byl malý, taky jsme zkoušeli, že ho dostane, když se jde ven, a taky vyšiloval, takže jsme mu ho pak prostě přestali sundávat a hotovo... Tak jsme to chtěli s postrojem udělat podobně, prostě mu ho ráno obléct a večer sundat (přes noc by si ho rozkousal), aby si zvykl, že ho má na sobě... ale za dva měsíce, kdy to takhle skoro každý den praktikujeme, se to spíš zhoršilo, než zlepšilo:/
Ale na uklidnění funguje bezvadně Ne že by v něm netahal, to zase klidně táhne, ale spíš v něm trucuje, takže nedělá nic jiného, než že rovně jde a případně si snaží schválně lehnout, aby předvedl, jak v tom nemůže jít Když mu ho dám doma, tak je schopný celý den ležet, ani se nechtít jít vyčůrat, maximálně se celý nakřivo připlazí k misce s žrádlem a zase odplazí někam do kouta, případně se demonstrativně belhá bytem o třech nohách a simuluje, že nemůže chodit a tak podobně
A to mě ani nenapadlo, že by s postrojem mohl mít nějaký problém, jsem zvyklá, že našich pes chodí v kšírách pořád, takže mi to přišlo normální... náhubku, to jsem se bála, že z toho bude vyšilovat, ale postroj mě vůbec nenapadl... přistupovala jsem k tomu, že je to normální, nic se neděje, až když začal sám blbnout, začali jsme hrát divadlo, jak je to super a pamlsky a legrace, na to se vždycky chytí, ale u postroje ne, to je prostě silnější než on
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote