Thread: KCHČSV ČR
View Single Post
Old 18-04-2006, 22:36   #8
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Doporučuji pro oživení tento text: http://www.sky.cz/seda-eminence/

Ti, které opravdu zajímají jen psi, nechť dále nepokračují a těm se za tento text omlouvám.

Klub býval neformálním sdružením fungujícím na demokratických principech ještě v dobách komunismu. Faktem je, že se ctila autorita pana Hartla (v Čechách) podobně jako na Slovenku autorita pana Rosíka. Vše se dělalo účelně, smysluplně, nikdo nikoho zbytečně neprudil a neslovíčkařil. Stanovy jsme měli všichni zastrčené v šuplíku a na to co jsme dělali a co nás bavilo je nikdo vytahovat nemusel. Stačilo orientovat se v populaci československých vlčáků:0)

Doba se změnila, podrobná znalost stanov a všech řádů je potřeba. Selský rozum už nestačí. Klub je „bohatší“ o řádného člena Pavla Hanušku a jeho ženu, redaktorku „ Rudého práva“, která není pejskařkou a kynologie ji zajímá asi tak, jako mne atomová fyzika. Zato se vždy spořádaně dostaví na každé hlasování :0) A jestli chce Pavel mluvit o tom kdo je „ sprostý jak dlaždič“ nechť se rozhlédne kolem sebe. (Cech dlaždičů nechť promine)
Ano, dnes klub funguje na jiných principech, se kterými se neztotožňuji, protože to s pejskařinou nemá moc společného.
„Šmírování“ si budu pamatovat už navždy, ale je to přeci jen moje soukromá věc a několika osob, které o sobě navzájem vědí.
Co ale musí vadit všem čévéčkářům je chybějící kniha o ČSV o kterou klub, díky několika osobám přišel.
Klub přišel ze dne na den i o Jindřich Jedličku, který nepochybně hned po panu Hartlovi držel „odbornost klubu“ na velmi vysoké úrovni.
Přišel i o MUDr. Olinu Jedličkovou, dlouholetou členku výboru a osobnost moravské pobočky….
Přišel i o křížence „ Mutara“ díky své omezenosti a krátkozrakosti
Velmi „vadila“ v chovatelské komisi Ing. Dr. Naďa Šebková, která učí kynologii na České zemědělské universitě obecnou zootechniku a genetiku má v malíku….vadila, že nechová čévéčka…dnes se hlavní poradkyně chovu pyšní tím, že „spolupracuje“ s Ing. Jaromírem Dostálem….a nikomu nevadí, že čévéčka nechová …..
Poradkyně chovu české pobočky čte zprávu o chovu za uplynulý rok, která obsahuje 3 věty. Z toho 3 čísla…Kolik se narodilo štěňat a kolik z toho bylo fenek a psů …Jo, kde jsou odborné zprávy pana Hartla či Jindry? Ale nikomu to nevadí, všichni se usmívaj a div, že nemávají rudými mávátky…..
Zlobivým členům se napaří pokuty nejlépe 3 000,- Kč, ať to stojí za to, a ať se pokladna plní, že …výdaje na bonitace se přece mnohonásobně zvýšily……
Dodnes nebyla zprovozněna klubová databáze, na které Petr Malášek, Jindra Jedlička a Eva Špreňarová strávili desítky možná stovky hodin……

Tak takhle vidím dnes klub já a ani „členský průkaz“ mne o fungování klubu nepřesvědčil, je to jen formalita. Léta budované mezilidské vztahy jsou pošlapány a nikdy se nemůžou již narovanat. A chov československých vlčáků? To je přeci druhořadá záležitost…hlavně že se kouří z hlavně, světla svítí a stěrače stírají…
Monika jest offline   Reply With Quote