Thread: Délka uší
View Single Post
Old 19-10-2008, 18:37   #19
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Suhlasim s tym, ze dlzka usi, chvosta a tmavost oka nie su tak tragicke veci, ale je dolezite na ne mysliet a naozaj starostlivo vyberat partnerov. Napriklad nekrizit jedinca s E1 na jedinca, ktoreho otec je E1 a babka z matkinej strany E3. A najma (a to je vec chovatelskej komisie) pouzivat v chove jedince, ktore maju niektore z tychto znakov vo velmi dobrom stave.
Mne sa napriklad nepaci kam sa ubera tvar kutikov ust - na anglickom fore sa preberalo, ze je dnes uz tazko najst psy s naozaj suchou papulou. Takze som hladala a hladala az napokon sa mi podarilo najst krycieho psa pre moju potvoru s krasnymi zltymi ocami (Frei ma tmavojantarove - este je to standard ale myslim ze upevnit svetle oko neuskodi), dlhymi nohami (Frei nevychadza index formatu, takze kompenzujeme) a suchym pyskom (Frei ma suchy, takze posilnujeme ). Dysplazia B1, povaha Ob - podotykam v nemecku, 8 rocny pes - stavila by som sa ze povaha je dana vychovou a nie genetikou. Inak ani chybicka. Hadajte kolko krat bol pes pouzity v chove? Ani raz. No nie je to skoda?
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote