View Single Post
Old 30-12-2011, 11:51   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Danielo,
ještě se vás zeptám na jednu věc: u většiny plemen je výstavní kondice v podstatě lehká nadváha (kromě labradorů, kde jde spíš o těžkou nadváhu). Jak je to u vlčáků? Můj pes je z běhání ve spřežení nasvalený a pružný, ale má tzv. sportovní kondici, tj. ani gram navíc. U plemen, které jsem vystavovala dříve, by byl označen za hubeného, ačkoli mu žebra nelezou, protože prostě výstavní kondice zahrnuje vrstvu tuku na bocích. Díky.

Jinak si myslím, že pokud se někdo výstavám věnuje, tak by byl hloupý, kdyby si psy nepřipravoval, samozřejmě přirozeně, ne chemií. Ale je pravda, že zrovna čs.vlčák má oblíbenější místa na světě, než je kobercem potažený výstavní kruh. Na druhou stranu, když je se svým pánem, tak může být rád kdekoli. :-)
Názor na výstavní kondici čévéček je různý. Některý rozhodčí neřeší zda je pes vychrtlý nebo tlustý. Také hodně záleží na stavbě zvířete a na celkové síle kostry. Mohutná zvířata vypadají s každým dekem navíc hůře, kdežto jemným se nějaký ten tuk promine. Každopádně čsv nejvíce lichotí kondice kdy pes působí dojmem spíš hubenějším, svalnatým se vtaženým břichem. Takové zvíře se pohybuje úplně jiným způsobem než zvíře stejných kavalit avšak tlusté. Takže žebra by měla být lehce hmatalelná a pes by měl být dobře nasvalený. Pak působý lehkým a "pružným" dojmem.
Jasně že čsv raději běhají po lese, ale já jsem toho názoru, že výstava jednou za čas nikdy nikoho nezabila. Výstavy jsou často jediná šance jak si psa prohlédnout, zjistit jak se chová a případně přemýšlet o jeho využití pro chov. To samé platí o fenách. - Teď myslím samozřejmě chovatelsky
Na výstavách potkáte spoustu stejně postižených lidí a i když nechcete svého psa zrovna vystavit, můžete si přijít jen popovídat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote