Thread: Akaša ArQeVa
View Single Post
Old 29-03-2010, 11:04   #19
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
já přece nedsuzuji plemeno za jeho povahové rysy, ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost (menší množství spontánních porodů) jsou v pořádku a patří to mezi projevy "povedeného" plemene? Netrápí mne to, že se s ním pracuje jinak, nevadí mi ani vysoký temperament plemene, ani to, že na většinu věcí čvčko reaguje citlivěji, to jsem věděl a s tím i počítám a počítal jsem, trápí mne věci výše napsané. Nebo si fakt myslíte, že všechno špatné dává NO a vše dobré dává vlk?
Mimo jiné jsem si čsv vybrala také proto, že netrpí tolika nemocemi, jako jiná, již ustálená plemena. Také jsem zjistila, že bohužel ani u tak mladého plemene, jako je čsv, to není zcela vždy bez zdravotních potíží. Nicméně, v porovnání s jinými - ustálenými a mnohem staršími plemeny, jsou na tom čsv podle mne ještě velice dobře. Mimo to, nemoci jako epilepsie, infarkty, potravinové alergie, slepota..vidím nejčastěji právě u těch "starých" plemen která jsou člověku společníkem již mnoho generací a tak od člověka "přebírají" mimo jiné i jeho nemoci. Nezaregistrovala jsem, že by se u vlků, byť v menším měřítku, některé z těchto nemocí objevovali....tak po kterém ze svých dvou "prarodičů" mohou čsv tyto nemoci mít? Po vlcích nebo NO? Vlkům bych přisuzovala spíše tu nevyrovnanou povahu apod.
yzengrin jest offline   Reply With Quote