View Single Post
Old 27-03-2005, 16:51   #19
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Plot versus elektrika

Taky kdysi utíkal jeden pes. Ne ČSV, i když to je myslím teď jedno. Dokázal přešplhat cokoli, tak se ploty zvyšovali.. zbytečně. Podhrabat se nezkoušel, ploty jsou vsazené v betonovém pásu.
Účině a s konečnou platností ho zastavil ostnatý drát. Nešlo ale o to, ze byl ostnatý, ale spíš o zabezpečení zahrady před lidmi a odpovědnost za psa. Byl ale na nosné konstrukci, která byla upevněna k vrcholu plotu a v úhlu sklopená do zahrady. pokud pes skočil a zachytil se o plot, nemohl se přes něj přehoupnout, narazil na zábranu nad hlavou. Dalo by se na to použít jakékoli ocelové lano. Vypletená plocha se musí uzpůsobit velikosti psa. Pletivem bych to ale nezkoušela, psi jsou šikovní.
Od té doby se pes ven nedostal. Pokud se někdo dostane dovnitř, ať si ho pes sežere. Pozemek je důkladně oplocen a stačí přidat cedule POZOR PES (Nekde jsem slyšela, že nesmíte použít ceduli POZOR ZLÝ PES, protože nesmíte mít zlého psa )

A jestli můžu přidat i svůj názor: Nesouhlasím s použitím elektřiny na jakékoli úrovni. Je samozřejmě mnohem jednodušší cvičit psa elektrikou, ale já bych ji nikdy nepoužila. Zvíře není stroj. Pokud jsem si promyslela, že jsem ochotna se psu věnovat a cvičit na zkoušky, raději mu věnuji k naučení cviku několik hodin navíc, než bych použila el.obojek. Dříve přece el.obojky nebyly a taky se cvičilo - a jak! Dnes se přechází na elektriku z mého názoru jen kvůli lenosti psovodů (a ne, že mne teď kdokoli pověsí na ohradník!! )

Co se týče el. ohradníku, majitel by si měl uvědomit, že k čemukoli jinému se mu pes potom bude odmítat přiblížit.

A neviditelný ohradník - hmm. Ne vždy pes vnímá pípání, například, když se žene za kočkou. Viděla jsem případ, kdy pes při pronásledování ptáka narazil hlavou v plné rychlosti přímo do plotu, i když byl na svém pozemku. Asi by v ten moment o nějakém pípání sotva věděl. Zárove'n si může vztáhnout na všechny ploty, že kopou. S takovým psem bych pak na procházku chodit nechtěla.

A s tou poškozenou srstí - přesně tak Zdravím všechny, mějte rádi psy.
Dayen jest offline   Reply With Quote