View Single Post
Old 18-10-2010, 18:38   #85
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ne že by mi po tom něco bylo, ale v tom množství co sekáte psy aby se to vyplatilo mi přijde vcelku normální, že se některý pes dostane lidem do paměti. Při tom, kolik je ČVček v chovu a kolik jich je "z Molu" by byl skoro zázrak nemít žádného v rodokmenu. To už ale není ani tak zásluha Vaše jako majitelů těch psů.
Vy máte své zásluhy jinde. Začínají posuzováním psů Vámi "oblíbených mjaitelů" na výstavách, pokračují prosazováním Mutar do chovu a končí prakticky zdecimováním některých chovných skupin na úkor vlastního chovu. Dalo by se pokračovat mimo jiné přes likvidaci lidí, kteří začli sami chovat a stali se vám "konkurencí". (Vzhledem k povahovým rysům bych jim všem přál, aby se do povědomí lidí zapsali lépe a výrazněji než Vy).
Slova jako arogance a uražená ješitnost z Vaší klávesnice fakt pobaví. Pokud jste se chtěla představit, pak by to sedělo.
Ano, "dělat" ČSV je ten správný pojem pro "množit pro vlastní slávu a peníze." Jen to chce nazývat věci pravými jmény.
O odchování se s Vámi nikdo přít nemůže. Málokdo je schopen nasekat na jedné feně přes 50 štěňat. To se musí psu udělat čistě z lásky.
Předhazujete Lence výcvik, ale na kolika bitvách jste se svými psy byla? Pravděpodobně nedosahujete stejných kvalit jako třeba Adrian se Šroubem. Ani jistě, jsou lidi kteří dokazují, že se s ČSV cvičit dá (o tom, jak se nadřou nemluvím) a plemeni je to určitě ku prospěchu, ale nemyslím si, že zrovna Vy byste byla zapsána do povědomí lidí jako vynikající výcvikář, ikdyž si na tom jak vidno velmi zakládáte. Vaše zkoušky Vám nikdo neodpáře, ale to je důvod povyšovat se nad někoho kdo je nemá?
Ano závist a nenávist jsou mocné čarodějky. Usmívám se, když vidím, kolik dobrých lidí Vám pomohly dostat zpod vašeho vlivu. A snad to tak bude i nadále. Vy už jste plemenu dala svého dost. A vzala si, co jste potřebovala. Snad už by to mohlo stačit.
Abych nebyl úplně OT, tak Kamila může být ráda, že jednala jak jednala a Vy jste na tom místě naštěstí nebyla. Kdyby ano, věřím radám typu: "Nic nepřiznávej, to už tu bylo u ... a ten taky nepřiznal a vyhrál." A nevyhrát by byla pro CHS z Molu Es velká ostuda.

Snad se dožiju toho, až se za 25 let bude porovnávat, jestli Lenka víc zamakala na výcviku a svých odchovech nebo Vy na svém chování.
Tak milý Romane, doufám že se Vám alespoň ulevilo.
Několikrát jste vedle mne seděl na nějaké akci, či na táboře v Jetřichovicích a v životě jste se mne na nic z očí do očí nezeptal, jen jste "cudně" klopil zrak! Váš pes se mi velmi líbí a osobně jsem Vám to řekla, vy stěží "dobrý den."
Bohužel mi nezbývá, než si myslet, že nějaký ten komplex přeci jenom máte, tak mladý nejste (i když proti mně ano) aby jste se musel stydět mluvit z očí do očí. Přes klávesnici je to ale lepší, že. To je pořád dokola.

V "bitvách" jsem opravdu nebyla" Ale se svými psy točím občas mezi koňmi a rytíři také, já tedy bojovat nemusím , psi to zvládají s bravurou.
Ajbix Mrazivé Ticho a Arimminum Upstream byly a jsou naprosto skvělé.

Prosím spočítejte si laskavě, než začnete někoho osočovat, kolik šťěňat připadá na 1 fenu ročně - chovala jsem na 5 fenách po dobu přesně 22 let. V roce 1989 se mi narodil první vrh.
Ostatní si najdete zde.
A "Api" a její rekord v počtu štěňat?? Skutečnou rekordmankou je její matka Ambra Vlčí Naděje, tu jsme ještě nedostihly Ale dejcháme jí na paty, jsou to vlohové záležitosti.
Api je naprosto výjimečná fena a " i když jsem se snažila seč jsem mohla odchovat na každé feně alespoň 100 štěňat!! " Nedařilo se! Ale i ostatní se snaží, ale představte si, ono to nejde. Některé feny nehárají či 2 x - 3 x během života nezabřeznou a ono je reprodukční období najednou pryč. Jen člověk neznalý věcí a lehce zaostalý v otázkách chovu může napsat něco takového, jako vy a nebo zase ta závist.....???

Api zabřezla naprosto vždy i se psy, se kterými prakticky nezabřezly žádné jiné feny a později se prokázala oligospermie. Api dala i 11 štěňat ve vrhu, výjimkou nebylo 10 štěňat! Ano, ona je výjimečně plodná - nejspolehlivější co jsem měla a co jsem kdy zažila. Z tak obrovského množství štěňat jen 1 úhyn - bakteriální infekce a 1 štěně s hydronefritidou po Aronovi jsem nechala uspat. Štěňata nechávám pitvat a mikrobiololgii dělám také...

Api má talent na spoustu věcí, je tvárná, inteligentní, temperamentní, žravá a kdybych si musela vybrat z mých fen, s kterou chci prožít svůj život ještě jednou, ukážu na Api. Ostatní nechť odpustí, všechny své psy miluji, ale psi nejsou ješitní, jako lidé a ví, že jedno slovo či věta na mém vztahu k nim nic nezmění. Říct, že je někdo "nejlepší" není špatné, jen to ostatní musí unést.

A tak i Vy se milý Romane snažte a i já si za 25 let něco úžasného o Vás ráda přečtu a podívám se, co jste s ČSV dokázal!! Když pánbůh dá, samozřejmě

Já se měnit nehodlám...jsem už dost stará. Náš dům je pořád plný a nedostatkem přátel netrpím. Je naprosto normální, že se lidé rozcházejí či se neshodnou a cesty se rozdělí. Já osobně žádnou nenávist k nikomu necítím. Občas mám pocit, že jsem se srazila s blbcem a to jsou ty nejhorší srážky v životě, ale i nato jsem zvyklá. Já osobně jsem ale člověk velmi stálý, což ale Vám zrovna nemám potřebu dokazovat.

Možná někomu moje povaha nevyhovuje či je má fena pro někoho příliš plodná No, ale s tím se opravdu nedá nic dělat.

P.S. Jen pro Romana. Popravdě, nejlepší výcvikář si nepřipadám, ale se svou fenou Astou z Tondova ZVV 2, blahé paměti, jsem 2x vyhrála přebor ČSV a 1 x jsem byla 3! (A zase se vytahuje..:0))) Ale to jste asi nebyl na světě, :0) takže chápu, že si to nemůžete pamatovat.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 18-10-2010 at 19:29.
Monika jest offline   Reply With Quote