View Single Post
Old 29-06-2011, 22:33   #52
Luelle
Junior Member
 
Luelle's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Location: Praha
Posts: 11
Send a message via ICQ to Luelle
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nechtěl jsem Vás nijak napadat, jen si jako spoluautor reportáže myslím, že jste nám neudělala nejlepší službu.
já to klidně přepracuju,uznávám že to bylo maličko ušité horkou jehlou - pustila jsem si to a stopovala tak po dvou větách a zapsala, co jsem si zapamatovala a trvalo to asi 15 minut


Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Právě proto, že si myslím, že nemá smysl to překládat. Stejně jako nemá smysl překládat reportáž v americké televizi, která vysvětluje, co to je český guláš a plzeňské pivo. Ta reportáž není určena ani pro české ani pro mezinárodní diváky ale jen a jen pro německé s německým chápáním a německou kulturou.



Kdo německy umí a chápe smysl německého textu, ten překlad nepotřebuje a ostatním to překládat je zbytečné. Chápu, že si tady někteří mysleli, kdovíco jsme v reportáži světoborného povídali, co ještě o ČsV nevědí. Ale myslím, že nic takového tam není.
na tohle nemám zas takový cit zrátka proto, že jsem defacto německý divák, který to viděl a informace vnímám jak přišly, ale chápu, že kdo německy neumí prostě mu přišlo líto, že se nedozví, co se tam říkalo, když se to tu objevilo...objevit se tu něco ve francouzštině a i kdyby tam bylo minimum, taky budu jedna z těch co prosí o překlad, prostě jen pro pocit, aby mi nic neuteklo...


Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Vážená Luelle. Německy jsem se nikdy v životě neučil, jsem ryzí samouk. Německá gramatika je pro mne dodnes docela španělskou vesnicí. Mluvím tak, jak jsem se to naučil konverzací s mými německými přátely. Výslovnost mám vždy, když jsem na obrazovce hrozně "českou" to vím ale normálně takhle německy nemluvím, ale snažím se do kamery mluvit co nejsrozumitelněji a vyjde z toho vždy tohle. S tím nic neudělám. Jako osobní útok to neberu, vím, že německy neumím, ale zjevně i pro bavorskou televizi jsou mé chabé znalosti dostačující na to, abych jim tady dělal lokální produkci, překladatele a aby mne vždycky použili i v obraze. Věřte tomu, že to nedělám z plezíru, ale jsem k tomu vždy dlouho přemlouván.
omlouvám se za útok to s tím překladačem se mne prostě dotklo
a Bavoři mluví jak prasata kdyby ten reportér mluvil pořádně jak mu zobák narostl, v celém Německu byste pro diváky byl srozumitelný jen vy
Luelle jest offline   Reply With Quote