View Single Post
Old 27-05-2013, 08:01   #14
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by ravalah View Post
Netesi se prave asi kvuli tomu bliti a ze mu je spatne od zaludku...kdepak..u veterinare dostal akorat jednou injekci a to ani nepipnul a jeste dostal piskot a vrtel ocasem, navic sestricka ma CSV a tak si s nim hral, nez jsme prisli na radu. Ale co si budeme povidat, mne je spatne taky, kdyz jsem spolujezdec a kdysi jako diteti mi ani kinedril nepomohl. Proto ho do toho auta nenutim. Ujedeme 100 metru a on zacne hrozive slintat a kdyz vyleze z auta, tak je uplne vyrizenej. Nechce ani dobrotu. Ale od chovatele vim, ze jeho sourozenci to maji s auty stejne.

Ten plutek jsem chtel ja, pritelkyne zase ne..musime se nejak domluvit. S tou elektrikou mate pravdu. Neodchytl bych to 100 procentne. Slo mi jen o to, aby mu doslo, ze trest prijde i kdyz me nevidi a tak ho to pro zacatek prejde.

Kdyz mu sevru cumak, zacne na me dorazet a kousat do rukou...ve smyslu hry, takze to neplati..naopak se jeste vic rozdovadi.
elektrika je pro vás zbytečná, pokud by jste s ní chtěl něco korigovat, tak už by potom nesměl mít příležitost to udělat, aby jste od ní mohl pomalu upouštět, sevření čumáku je super, pokud jako na vše ostatní, víte jak..nestačí jen stisknout ale i podpořit to hlasem a svým chováním, on není blbej, ví že za určitý věci bude potrestanej a z vás vycítí že ho potrestáte i když vy si myslíte že to nedáváte na jevo. Přítelkyni vysvětlete že cca ve třech letech se mírně uklidní a opravdu bude nejlepší jakýkoliv plotek kolem záhonků a nebo oddělující okrasnou zahradu kam bude moct jen pod dozorem, Ale pozor nesmí ho to oddálit od domu, to by potom bylo první co by začal dělat přeskakovat aby se dostal zpět ke dveřím. pokud nechcete aby se venčil před domem tak ho tam nenechávejte bez dozoru, dokud si nezvykne venčit se na jedno místo ( obvykle je to co nejdál od domu) tak bude potřebu vykonávat všude kde se celý den pohybuje. vše chce čas a čsv má to dospívání o dost delší než ostatní plemena.
Ještě k přítelkyni, pokud jste si psa pořídil s ohledem na to že jste s ní a jakým způsobem pracujete, tak se i ona musí naučit jak se němu chovat aby ji respektoval a aspoň ve vaší nepřítomnosti poslouchal, jinak jí přeroste přes hlavu a mlže se stát že dostanete ultimátum buď ona nebo pes. Prosím napište mi email, nebo soukromou zprávu odkud jste a co je to za štěně zkusím vám poradit nakoho nejblíž se obrátit, protože po těchle vzkazích se to dost blbě vysvětluje
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote