Thread: Přivolání
View Single Post
Old 15-03-2013, 16:44   #34
ravalah
Guest
 
Posts: n/a
Default

Sice uz to pisu po nekolika letech od zalozeni, ale snad to nevadi
S Gorem chodim kazdy den rano na pul hodiny do lesa, chodime po cestach i mimo cesty a snazim se kazdy den chodit jinudy, aby neutikal, kdyz zacne predvidat, kam asi jdeme. Voditko jsem pouzival zezacatku, kdyz jsme se neznali. V jeho cca 10-11 tydnech jsem voditko prestal pouzivat a ani ho nenosim doted (budou mu 4 mesice). Pozor..to se tyka jen te ranni prochazky po tom, co ho vypustim z kotce
Odpoledne, kdyz vyrazime znovu s kocarkem, tak je vicemene na voditku 3m a jen v jistem useku, kde nikdo neni, ho vypustim a beha okolo nas. Vcera videl zajice a popobehl dopredu. Zavolal jsem na nej, otocil se, videl, ze jdeme dal a bezel za nama.
Ted na te ranni se drzi tak kolem 0-30 metru ode mne, kdyz nereaguje na zavolani, coz se mi rano nestava, tak zapiskam na prsty a to je videt okamzita reakce, otocka a bezi ke mne.
Na cvicaky nejezdim a ani asi nebudu, chci od nej pouze sedni, lehni, zustan, ke mne, nesmis, stekej a vetsinu z toho tak nejak zvlada. Navic v aute zacina slintat po prvnich 100 metrech a po pul kilometru bleje , tak ho nebudu mucit. Zajimavych objektu a i psu tu v okoli mame dost.
Ze zacatku jsem mu daval pri privolani piskoty a hodnekrat jsem musel jit do podrepu, protoze proste koukal a neprisel, nebo proste delal neco jineho a pribehl, az kdyz to dodelal. Je ale videt, ze piskoty nejsou pro nej zrovna nejlepsi motivacni pamlsek..sice je sezere, ale nejradsi by sezral kocici granule na jedno nadejchnuti. Takze ted budu hledat neco jineho.
Ted uz nemam moc duvod na nej volat, kdyz se u me drzi, takze se to nejak spravilo samo. Doma to vetsinou slo, venku to vetsinou neslo.
Uvidime, co prinese cas a jestli se bude postupne vzdalovat.
  Reply With Quote