View Single Post
Old 06-12-2005, 11:05   #6
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Ahoj Romane, mému ČsV je 16měsíců a obrat v jeho chování který popisuješ je zřetelný i u něj (také pes). Tato úplně stejná změna nastala také ze dne na den i když později, cca v 15 měsících. Je opravdu dost těžké zvládnou 40-ti kg zvíře, které v tu chvíli nezajímá nic jiného než ukázat vetřelci kdo je tu pánem a proto nezbývá než souhlasit s Helenou i když budeš někdy vypadat jako tyran nebo cvok (např.jak ležíš na svém psu při procházce v parku), ale na to si budeš muset zvyknout. Řeším to ráznými kroky - když dojde ke konfliktu (pes je na volno a nestihnu ho odchytit) okamžitě ukončit rvačku, vytrestat vytaháním za kožich, svalit na zem a psa úplně podřídit, následuje několik povelů poslušnosti a projití se psem kolem druhého psa se snahou aby si ho nevšímal, když ke konfliktu nedojde (pes je na vodítku a jenom vyhrožuje) okamžitě se snažím rázně toto ukončit např. poslušností a soustředěním se na jiné činnosti. Není to vždycky jednoduché a sám nevím jestli se mi podaří to u něj úplně odbourat. Základem je asi vážně přivolání i když přivolat si psa ze začínající rvačky si zatím nedovedu předstravit a ještě jsem takové čévéčko neviděl. Spíš by mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti jak se toto chování mladých psů vyvíjí s postupujícím věkem. Děkuji za odpověď.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote