View Single Post
Old 15-12-2005, 00:34   #17
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Zdeňku, já samozřejmě tím, že Helena musí "vydržet" nemyslím, že má sedět na zadku a čekat, až to pejska samo přejde. Pochopitelně, že ho to nepřejde samo od sebe, že ho musí učit, že to dělat nesmí. Ale to jsme tady neřešili, ptala se jestli je to normální, a já to tedy za normální u čévéček považuju.
Ještě jsem snad nepotkala štěně ČSV, které by za nejlepší hru nepovažovalo kousání do věcí nebo do svého člověka. Zrovna tak jsem potkala spoustu jiných štěňat jiných plemen, které se ve stejném věku jako naše Ali tvářily a chovaly naprosto rozdílně, až plyšově (namátkou zlatý retrívr, francouzský buldoček, německý ovčák, labrador, erdelterier..).
Mojí Ciře je sedm let, a přesto že dobře ví, že do mě kousat nemá, pořád považuje za nejlepší legraci přiřítit se z lesa a pověsit se mi na rukáv. Naštěstí to nedělá cizím, jen "svým" lidem, tj. mě a manželovi. Kolik zimních bund na tuhle její hru doplatilo, snad ani nebudu počítat.
Ali se kousání do rukou apod. odnaučila podstatně rychleji než Cira, nicméně stále jsou zde rezervy, obzvlášť při nadšeném vítání atd. Teď je jí 13 měsíců, mohla by mít rozum, ale nemá .. Zrovna dneska vylepšila manželovu bundu pěknou skobou.. Pracujeme na tom, ale jak jsem řekla, musíme to zatím nějak vydržet..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote