View Single Post
Old 19-04-2005, 06:43   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Věro, díky za alespoň základní představení,

Quote:
Originally Posted by octopus8
Holka vlezla do objektu hlídaného psy, kluk přelezl zděný plot a chtěl něco ukrást - oba je kousl pes a majitel měl problémy. Kamarád si odskočil něco koupit a nechal svého NO v autě. Někdo rozbil okénko, chtěl auto vykrást, pes ho kousl a kamarád chodil po výslechách několik týdnů. Před lety jsem se na Silvestra ubránila útoku opilce a musela jsem svědecky doložit, že mě ten pán nehctěl jenom pozvat na skleničku. A tak se dá ještě dlouho pokračovat.
Moment, tady si asi nerozumíme nebo si pleteme pojmy. Nepsala jste, že o problémech majitelů psů ale o tom, že nám zákon neumožňuje se bránit. Samozřejmě, že v každé takové extrémní situaci bude muset majitel psa vysvětlovat věci na policii a půjde třeba i k soudu. Ale nepříjemnosti jsou jedna věc a odsouzení je věc druhá. Když do mne někdo narazí autem, tak taky budu mít nepříjemnosti ale neznamená to přece, že zákon mne považuje za viníka ... Navíc, v duchu toho, co zmínila Simona, je mi milejší, že budu chodit po výsleších na policii, než kdybych ležel zmlácen na ulici a můj pes by útočníka ještě olízal ...

Quote:
Originally Posted by octopus8
Na druhou stranu jsou lidi, kteří se psem obrany cvičí, i když nemají poslušnost.
Čekal jsem od počátku tento argument . Prosím, mluvíme tady o skutečném výcviku, tzn. o výcviku, který vedou lidé zkušení a profesionální. Žádný skutečný výcvikář Vás nepustí do opravdového výcviku obran, pokud pes nebude mít poslušnost. Bohužel, dnes se objevují lidé, kteří se za výcvikáře jen vydávají a cvičí "na kšeft" a je jim úplně jedno jak a jaké to může mít důsledky. Ale opět je to stejná situace, jako v jiných oblastech. Auto si taky můžu dát opravit do dobrého značkového servisu, kde mi ho opraví nebo k nějakému "šmudlovi" do garáže, který na něm udělá více škody, než užitku. Ale oba mají živnostenský list na opravy aut ...

Quote:
Originally Posted by octopus8
O výcviku psů jsem toho přečetla dost a připadá mi, že se to ještě úplně nevymanilo ze stylu Svazarmu,
Opět si nepleťme pojmy. Svazarm byl "Svaz pro spolupráci s armádou" a jeho výcvik také tak byl koncipován a směřovat spíše k praktickému využití psa (tak, jak to dneska např. dělá SKS TART). Dnes se na cvičácích vesměs cvičí čistá sportovní kynologie. Nicméně samozřejmě založením ČKS se nevypařili původní výcvikáři a z Marsu nespadli zcela noví. Takže je pochopitelné, že mnohdy jde výcvik ještě tak trochu starou cestou. Ale musím přiznat, že poměrně často jezdím i na jiné cvičáky po republice a jen velmi zřídka jsem viděl něco podobného.

Quote:
Originally Posted by octopus8
o psí etologii a o individuálním přístupu k psovi jsem tam toho moc nenašla. Pokud takové knihy jsou, mohl byste mi prosím napsat jejich název? Děkuji.
Perfektní knížky vydala DONA. Vydala, dle mého názoru, i knihu, kterou by měl znát nazpaměť každý majitel psa - Řeč psů od Rogera Abrantese.

Quote:
Originally Posted by octopus8
Prostě mi připadá, že v současných poměrech je pro psa i majitele výhodnější psovi vysvětlovat, že se do člověka za žádných okolností nekouše.
Lidem, kteří takto smýšlejí, doporučuji jako společníka spíše kočku nebo morče ...
Pavel jest offline   Reply With Quote