View Single Post
Old 17-04-2004, 16:41   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: PP u československých vlčáků

Quote:
Originally Posted by Jarča
Ahoj Pavle, tak mile jsi mne setřel
Nebylo mým cílem Tě "setřít" ale jen vysvětlit situaci. Možná jsem to napsal trochu moc otevřeně, ale nerad chodím kolem horké kaše .

Quote:
Originally Posted by Jarča
...myslím, že člověk, který má zvíře pro to, že je chce a miluje, nepočítá náklady. To za prvé. Rozdíl vidím právě v pořizovací ceně štěněte. A řekni mi po pravdě: když studuješ na střední, na brigády chodit nemůžeš kvůli tomu, že bydlíš na zapadákově a rodiče ti peníze půjčit nemůžou, protože je sami nemají, kde vezměš naráz tolik peněz?
Milá Jarčo, tyhle problémy znám ale principiálně nemají s problémem ceny štěněte nic společného i když situaci chápu. I já bych chtěl jezdit ve Ferrari a jen proto, že na něj nemám, nebudu kritizovat cenovou politiku výrobce. S podobnými problémy (nesolventností zájemců) se setkává každý chovatel a řešení jsou různá. Já to dělám tak, že pokud zájemce skutečně v mých očích zaručuje, že bude spolehlivým a odpovědným majitelem pro mé štěně, tak vždy k jeho finančním možnostem jsem ochoten přihlédnout. Už jsem dával štěňata na splátky a v jednom případě jsem dokonce šel s cenou zásadně dolů (ale to byl skutečně extrémní případ). Takže řešení se vždy najde. Jen je důležité aby zájemce chovatele skutečně přesvědčil, že on je tím pravým majitelem pro jeho štěně. A věř, že je tohle rozhodování pro odpovědného chovatele mnohdy velice velice těžké.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Tak ale musím říct, že tímhle jsi asi rozesmutnil nejen mne. Chceš říct, že jedině ten, kdo za psa vysolí dostatečný prachy, je hoden ho mít a bude se o něj dostatečně starat????????????? ...
Jsem rád, že jsem Tě pobavil . Ale je z toho vidět, že skutečně o pozici chovatele vůbec nic nevíš. Vždyť jak má chovatel vyselektovat ze zájemců jen ty seriózní ? Jak zjistíš serióznost po telefonu nebo emailem ? Já např. požaduji minimálně jednu návštěvu zájemce u mne doma ještě před tím, než se rozhodnu, zda mu štěně prodám. A věř, že tak 50% zájemců, kteří se ozvou, nejsou před odběrem štěněte ochotni ani chovatele navštívit (nechápu, jak jsou schopni posoudit, zda jsou štěňata v pořádku a že rodiče jsou OK, když je nevidí). Je to trochu tvrdé ale musím říci, že se mi velice osvědčilo spíše zájemce od nákupu štěněte odrazovat. Ti kteří se odradit nedají totiž jsou většinou jen Ti, kteří skutečně vlčáka chtějí a jeiich výdrž jistým způsobem zaručuje, že budou dobrými majiteli.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Tady nejde o to, kolik za psa zaplatíš během roku, protože i když peníze nemáš, tak se to postupně rozloží během celého roku a jde to nějak utáhnout. Nebo snad se má rok šetřit a pak si teprve koupit psa?????
Nevím jak Ty, ale já to tak většinou dělám. I já jsem musel s koupí svého prvního psa čekat, až budu mít podmínky pro jeho držení. Psa jsem chtěl mít už od malička ale teprve ve svých 35 letech jsem měl potřebné podmínky (a finance) pro jeho pořízení.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Myslím, že láska ke psu se neměří výší finančního konta. Jestli máš opačný názor, tak je mi to opravdu líto.
Nemusí Ti mně být líto, protože mám názor zcela shodný . Doufám, že vše co jsem výše napsal to dostatečně vysvětluje.

Quote:
Originally Posted by Jarča
A pověz, kolik znuděných zbohatlíků si koupí psa a pak se o něj nestará, nebo ho zavře do kotce a myslí si, že se na něj občas podívá a dá mu nažrat a psovi to stačí???? Myslím, že se najdou. A je jich dost. A viděla jsem i vychrtlá štěňátka (podotýkám ze to byli NO), která byla chována vysloveně na výdělek.
Musím zaklepat na dřevo (právě si klepu na hlavu ), ale z majitelů mých štěňat není takový ani jeden. Nejsou všichni ideální, ale o své psy se starají a mají je rádi. A psi jim to oplácejí.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Někdy to prokázat jde, záleží na důvodu a původu.
Nevím, jak to chceš prokazovat, když neexistuje PP. To je stejné, jako když kdesi na sibiři prohlásí místní domorodec, který neumí číst ani psát, že je nejstarším člověkem na planetě .

Quote:
Originally Posted by Jarča
Můžu tě ujistit, že i když jsem od Brna, nemusíš mne spojovat s podobnými lidmi.
Tak se hned neurážej , to jsem ani neměl na mysli.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Když má někdo hodně peněz, tak si toho psa klidně koupí i z rozmaru. Kdo má na ježdění v mercedesu a stavění vil, tomu na pár tisícovkách zas tak nezáleží.
Opět musím zdůraznit, že odpovědnost za majitele nemá majitel ale především chovatel, který mu štěně prodává. Bohužel si to mnoho chovatelů neuvědomuje a prodává štěňata každému, kdo přijde a zaplatí.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Víš, Pavle, já jen říkám svůj názor, nerada bych, abychom se kvůli tomu nějak nepohodli... prostě si jen ráda popovídám o věcech, které mne tak trochu bolí nebo vadí... Tenhle server je strašně moc moc moc fajn a musím za něj poděkovat.
Jako spoluzakladatel, spolumajitel a spolutvůrce serveru si Tvé pochvaly vážím a mohu Tě ujistit, že právě kvůli tomu, aby si lidé mohli vyměňovat své názory jsme diskuzní fóra zřídili.

Quote:
Originally Posted by Jarča
Děkuji ti za odpověď, jen mne některé věci co jsi napsal zamrzely....
Nic si z toho nedělej. Kdo mne zná, už si zvykl, že jsem někdy až moc otevřený a přímý. Ale nemyslím to nijak zle. Jestli budeš mít někdy cestu do Prahy, klidně se mi ozvi, můžeš naši smečku navštívít a tyhle věci probrat osobně. Nebo si zkus zajet na některou z našich akcí ...

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote