View Single Post
Old 11-10-2005, 08:39   #4
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Ahoj,

podle mého názoru je vhodné (dokonce žádoucí zvlášť u štěňat), aby si pes na cvičáku hrál. Musí se totiž na plac těšit a očekávat, co skvělého se tam bude dít. Pokud je pes zavřený v kotci, pak se s ním rychle odcvičí povinné cviky a zase se zavře zpátky, je to podle mě špatně, protože pes ztratí motivaci. Určitě by měly být na place doby, kdy si psi hrajou. Neplést s venčením, to by nikdy pes na place udělat neměl, zvykne si na to a pak to udělá klidně uprostřed poslušnosti Ona i ta hra se dá spojit s výcvikem (zvlášť u štěňat). Například když si štěňata spolu hrajou a psovodi se jim najednou schovají nebo utíkají každý jinam, dá se posílit kontakt mezi psem a páníčkem (štěně se naučí si svého pána hlídat)

Souhlasím s Martinou a Hankou. Výběr cvičáku je důležitý. Osobně bych nechodil na cvičák, kde se výcvik omezuje na to... "zaplať, pak ti to jednou ukážu a jdi"... To bych radši někam dojížděl. Jsem přesvědčený, že takové cvičáky jsou a chodit tam je zábava nejen pro psa, ale i pro psovoda. Hledal bych cvičák i podle toho, jak se k ČsV přistupuje při výcviku. Pokud bych od figuranta slyšel něco ve smyslu "no jo, čevěčko, to nemá cenu, nikdy nebude jako NO" nebo "tak to bude práce na dlouho, má to smysl?" apod., koukal bych po jiném cvičáku.

Netvrdím, že můj názor je jediný správný, ale mě se to takhle osvědčilo.

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote