View Single Post
Old 22-10-2011, 13:33   #48
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Na výstavu se taky musíte hlásit předem a dokonce i předem zaplatit a když nedorazíte, nikdo vám nic nevrátí.[/quote]

Nevim, ale srovnávat výstavu s bonitací mi nepřijde jako dobrý nápad. Mám za to, že cílem bonitace je sledovat plemeno, a vytvořením co nejvlídnějších podmínek pro majitele psů je motivovat na bonitaci příjít a zabránit tak množení bezpapíráků. Pokud budou za bonitaci poplatky jak na výstavu, nekompromisní přístup, zpruzené úřednice, ...ne každý je tak uvědomělý, aby na bonitaci šel. Spíš bych si kladla otázku, kde je chyba, že spousta majitelů čsv nemá potřebu stát se členy klubu, proč členové nechoději na schůze a musí se tak účast uměle zajišťovat zadržováním průkazů původu (nebo na co se to vždycky čeká), proč se nehrnou nadšení dobrovolníci na pomoc při organizaci (v jiných klubech např. na některých cvičácích to funguje), proč cesta na bonitaci je pro mnohé povinností a zabytým dnem místo těšení se na lidi stejného zájmu. Ale do toho já nevidim, to si musí zodpovědět vedení klubu a každý majitel čsv sám za sebe.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote