View Single Post
Old 22-02-2012, 11:54   #9
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Osobne som nemala problém ani s pridaním info a ani s pridaním inzerátu. Výsledky HD a ED na základe certifikátu mi príde celkom logické, nakoľko inak by si tu každý mohol zadávať 0 dyspláziu len tak.

Avšak musím sa vyjadriť k idei, nepublikovať odchovy po "podozrivých" psoch. Ospravedlňujem sa za pomenovanie.
Zaujímalo by ma, podľa akého kľúča a akým právom, chce admin filtrovať "dobrých" psov, od krížencov. Na základe DNA testov? Prečo by mal majiteľ dokazovať, že má čsv nejakému adminovi? A ďalšia vec, je mnoho chovateľských staníc, ktoré majú mnoho odchovov z týchto chovateľských staníc. Áno, sú psy, ktoré čsv ani nepripomínajú, sú to evidentné krížence, ale čo v prípade tých ostatných?
Aj na Slovensku máme psov z CW a chová sa na nich, alebo plánuje. Ale kto sa opováži povedať, že tvoj pes nie je to, čo má v papieroch, ale je to kríženec? Ako to chce WD dokazovať? Nútiť majiteľov, aby spravili DNA testy? Keď chovateľ nie je ochotný poskytnúť DNA rodičov? Alebo chovateľa donútiť testovať všetkých psov? Keď všetky podozrivé pomaly hynú? Takto dosiahnete len to, že tu nebudú tieto stanice inzerovať, ale budú inzerovať inde. Produkciu takýchto krížencov to nezastaví...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote