View Single Post
Old 10-09-2008, 21:02   #13
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Jo jo, ze zadu fakt štípou, ale to fakt není agresivita, ale jejich oblíbená hra. Hrozně se baví tím, jak hýkneš na nadskočíš . Opravdový útok pro nic za nic zezadu jsem u ČSV za 10,5 roku co ČSV mám (ani předtím, kdy s náma na vandry jezdili Petr Matula + Aron z Jitčina dvora a Karel Fryč + Cinda Jimili) na vlastní oči neviděl, ale "zaručených" historek jsem taky už slyšel.... Stejně tak jako mi jedna paní shodou okolností taky ve Zverimexu tvrdila, že správně se říká československý OVČÁK a zkratka je ČOV . Snažil jsem se jí vysvětlit její omyl (že ČOV je buď čistírna odpadních vod nebo český olympijský výbor, rozhodně ne pes), ale ona prostě měla svoji pravdu, o které byla hluboce přesvědčena...

Jo Lexina když byla mladá, tak se bavila strašně tím, jak figurant kolem ní poskakuje a huláká, aniž by ji nějak naštval, a když chtěl odejít, tak mu zezadu podtrhla nohu - ale jen zlehka za kalhoty, jako že "ještě nechoď...". Pokud nejde o lov, myslím že útoku většinou předchází oční kontakt. Může se stát že pes zaútočí zezadu, tak jako se stalo např. v mediálně známém případu z Brna, kdy ženská jedoucí na kolečkových bruslích chtěla přeskočit vodítko mezi chlapem a pitbulem, kterého vedl (velmi chytrý nápad) a zakopla o něj a švihla sebou. V ten moment se podle mě spojilo leknutí s loveckým pudem (padající, stržená kořist) a stalo se co se stalo. Ale to mělo svůj důvod.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote