View Single Post
Old 11-01-2009, 16:12   #1
Mikistos
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Dotaz - jak začít se štěnětem ČsV

Dobrý den,

můžete mi poradit jak začít se štěnětem ČsV. Máme zahradu, má přípravený kotec i boudu. Nevím jestli v těchto mrazech mu nějak neublíží být hned venku. Myslíte, že ho mam hned dát do své boudy, nebo ho zatím nechat doma a počkat až se oteplí.

Můžete mi poradit podle čeho si vybrat to " správné " štěně ( to, že ho nekoupím od překupníků nebo bz PP je mi jasné ). Ale jaké mohou být indicie něčeho špatného u štěňat ( např. jestli je více či méně aktivní nebo tak ). Nebo víte o někom kdo právě má k dispozici štěně - fenku ?

Posledních pár dnů jsem četl spoustu příspěvků ze světa ČsV. Z několika článků jsem pochopil určitý rozkol mezi jádrem klubu ČsV a některými chovateli. Působí to na mě dojmem toho, že je určitá uzavřená skupina lidí, kterým nejde tolik o klub jako takový, ale spíše o svoje zájmy. Důvod proč se ptám je ten, že přesně takové to bylo v místě kam jsem chodil na cvičák ( nebudu říkat kam, protože to prostě mohla být i moje chyba, že jsem neby schopný najít ty správné lidi ). Chodil jsem tam se svým NO ( který před několika týdny zemřel ve věkou 8 let na přetočení sleziny a žaludku ) a ze začátku to bylo fajn. Bohužel tam byla uzavřená skupina lidí, kteří ho i provozovali. Byl to první pes s PP a chtěl jsem s ním opravdu pracovat. Problém byl, že jsem prostě nevěděl jak na to. Myslel jsem, že cvičík bude to pravé místo, kde mě naučí pracovat se psem a mě to třeba tak chytne že budu jezdit i na výstavy a tak. Skutečnost byla taková, že když na to teď vzpomínám nikdy mi tam nikdo neporadil jak mohu mého psa něco naučit ( občas se stalo, že jsem tam přije v 8.00 do 9,30 se sedělo v klubovně a čekalo kdo se ujme organizace výcviku a 10.00 se na půl hodiny " vyběhlo " ven a udělalo se pár cviků. Po čase jsem z toho ztratil zájem o dění kolem cvičáků a výstav.
Když jsem posledních pár dnů četl spoustu příspěvků zjistil jsem, že to není takové všude. Zase jsem začal uvažovat o tom, že bych se se svým budoucím novým psem začal zůčastňovat i nějakých akcí. Články ve kterých se evideňtně rozpor mezi vedeník klubu ČsV a skupinou chovatelů na mě působí dost negativně a trochu mam strach, že pokud člověk nebude znát ty lidi na správném místě může se ne různé akce jezdit jenom dívat. Proto bych se chtěl zeptat jaká je skutečnost ?
Víte v příbramském okrese o nějakém dobrém cvičáku, kde by mi pomohli pracovat se psem ( slyšel jsem, že v březnici je vyhlášený cvičák )?

Děkuji za odpovědi
Mikistos jest offline   Reply With Quote