View Single Post
Old 13-02-2014, 09:37   #30
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

"Wonderfull Wolf ES Cytat:
Napisał polak1971
Piszę o tym dlatego że ludzkość i wilczaki żeby pzetrwać muszą jeść mięso


zaciekawiłeś mnie. wyrwane z kontekstu, wiem ale skąd ta pewność?"

Mnie też. W odniesieniu do ludzi to dość... subiektywne stwierdzenie chyba? Oczywiście, zwolennicy jedzenia mięsa mają "swoje" badania naukowe, które potwierdzają tezę konieczności jego spożywania, ale ci którzy go nie jedzą, też z kolei mają "swoje". I muszę przyznać, że argumenty zarówno jednej, jak i drugiej strony, są bardzo przekonujące. Odrzucenie jednych, bo drugie pasują moim poglądom, nic tu nie da.
Pewnie, że na niektórych terenach na Ziemi przeżyć bez mięsa się nie da, ale to nie znaczy że LUDZKOŚĆ bez niego żyć nie może. Bo są z kolei inne miejsca, gdzie mięsa się nie je w ogóle i ludzie jakoś nie wymierają masowo z tego powodu.

Co do samego tekstu; można by zapytać: "no i co z tego wynika w sumie"? Usprawiedliwienie? Dlaczego jedni panowie muszą iść do lasu z "giwerą", bo ich pcha tam nieodparty instynkt łowiecki, a inni nie? Oni są gorsi? Bo jedzą kotlety ze zwierząt hodowlanych? To wszyscy mamy zacząć polować w imię humanitaryzmu?
Z jednym się z Tobą zgodzę; ludzie tak pokierowali rozwojem zarówno swoim, jak i całej planety, że teraz stanowią zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla niej. Równowaga praktycznie wszystkiego została zakłócona. Tak że teraz nawet wegetarianie potrzebują swojego "zbrojnego ramienia", żeby uniknęli śmierci głodowej...
Szkoda, że wilki i inne drapieżniki wytłuczono, myśliwi straciliby argument, że muszą regulować populację. Ciekawe, jaki by wtedy wymyślili.

Last edited by Grin; 13-02-2014 at 10:06.
Grin jest offline   Reply With Quote