View Single Post
Old 20-10-2009, 16:10   #26
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Margo tak w zasadzie to nie wiesz chyba sama o czym piszesz.
W Polsce nie ma obowiązku własciciel psa reproduktora robić mu bonitacji czy prześwietleń bo pies staje się hodowlany na zupełnie innych zasadach.
To samo dotyczy się właściciela suki hodowlanej.
Grzesiek, pisalam po Polsku, ale Ty jak widze nie rozumiesz wlasnego ojczystego jezyka.

Wiec jeszcze raz i jeszcze raz po POLSKU:
Nie chodzi o obowiazek bonitacji, ale o fakt wpisania wynikow pseudo-bonitacji do polskich rodowodow.

PS. A co do hodowli - zanim cos skrytykujesz to najpierw dowiedz sie cos na ten temat.... Mimo, ze jak piszesz nie ma w Polsce bonitacji to jako hodowca mam jedna z najwyzszych srednich jesli chodzi o przebonitowane psy. I to nie srednia w Polsce, ale srednia dla hodowli czeskich i slowackich, gdzie bonitacja jest wymogiem. Wystarczy poswiecic MINUTE i sprawdzic to w bazie danych....

Wymieniasz 5 moich psow - Grzesiek, ja jestem wlascicielem i wspolwlascicielem 16 CSV!!! 11 moich psow ma bonitacje, 5 wymienionych ma przeglady mlodych. WSZYSZTKIE maja oceny dokonane na PRAWDZIWYCH przegladach/bonitacjach. W ani jednym wypadku nie robilam przekretu z pseudo-bonitacja, aby dostac "po znajomosci" pseudo-kod, ktory by ukrywal wady moich psow.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote