Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2009, 12:52   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Spotkanie Grupy Inicjatywnej - 27.06.2009 na Jurze krakowsko-częstochowskiej

Ja ze swojej strony chciałbym wszystkim podziękować za to, że dobro rasy jest ważniejsze od wszystkiego innego.

W dniu 27 czerwca 2009 roku w sobotę, na Jurze krakowsko-częstochowskiej odbędzie się spotkanie Grupy Inicjatywnej odnośnie Klubu Rasy.
Spotkanie mamy ustalone na godzinę 14 i obędzie się ono przy okazji Spotkania Galicyjskiego i wystawy Krakowskiej. http://www.jura.tur.pl/glanowski/
Potem oczywiście mamy wspólnego grilla, piwkowanie i możliwe, ze jakieś atrakcje.
Wszyscy uczestnicy spotkania na dzień dzisiejszy potwierdzili swoje przybycie, z czego się niezmiernie cieszę i jestem im bardzo wdzięczny w to zaangażowanie w ten wspólny projekt.

Na miejscu mamy zarezerwowany nocleg z soboty na niedziele, jak i miejsce do wspólnej debaty na temat przyszłości rasy w Polsce.
Jedzenie też będzie i praktycznie wszystko jest już załatwione.
To spotkanie odbędzie się niezależnie od galicyjskiego i będzie zamknięte dla innych osób. Bardzo przepraszam za taką formę, ale tego wymaga sytuacja i o losach czechosłowackiego wilczaka muszą rozmawiać największe hodowle w Polsce.

Osoby, które będą obecne na spotkaniu i wystąpią, jako Grupa Inicjatywna to:
( podaje w kolejności alfabetycznej )

Braterstwo wilczaków Daniel Ziemnicki
Galicyjski Wilk Magdalena Kuder
Jantarowa Wataha Ela Wojtko
Silver power Wojciech i Małgorzata Zygardowicz
Wilk z Polskiego dworu Ewa Bednarska
z Peronówki Małgorzata Peron

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wspólną inicjatywę i chęć współpracy.

P.S.

Przepraszam, że została przyjęta taka forma, ale nie jest to spotkanie, które będzie decydować o rasie tylko spotkanie Inicjacyjne potrzebne do uruchomienia wszystkich procedur związanych z Klubem Rasy.
Przepraszam wszystkie pozostałe hodowle jakie, zostały pominięte jak i wszystkich właścicieli. Zapewniam, że nikt nie zostanie pominięty w trakcie tworzenia struktur Klubu jak i w całym projekcie jego tworzenia.
Bardzo chętnie udzielę wszelkich informacji na privie lub telefonicznie.

Wszystko musi się odbyć zdodnie z regulaminami ZKwP.
http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=reg&r=1

Jeszcze jedna kwestia bo moja osoba nie jest stroną w temacie, a jedynie organizatorem tej części spotkania.

Do spisu hodowli dołączyła równiez Dębowa Sfora Jolanta Kędzierska na temat , której miałem nieprawdziwe informacje.

Last edited by wilczakrew; 05-05-2009 at 16:02.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 13:12   #2
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

No cóż może Wam się uda dogadać.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 05-05-2009 at 13:40.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:04   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
Quote:
Przepraszam wszystkie pozostałe hodowle jakie, zostały pominięte
i dlaczego?

Nie, żebym miała coś przeciwko powołaniu hodowli, zwyczajnie proszę o uzasadnienie i to na forum, bo w temacie zakładania KLUBU oferowanie wyjaśnień na priv rzuca spory cień na "czystość" sprawy.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 05-05-2009 at 14:24.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:29   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
i dlaczego?
Oczywiscie pytanie jest sluszne i trudno sie nie zgodzic, ze czesto "zwykly wlasciciel" wilczaka ma na temat tej rasy, szkolenia i hodowli o wiele wieksza wiedze niz czesc hodowcow. Ale wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o zebranie "przy okraglym" stole reprezentantow dzialajacych w Polsce hodowli. I padlo na hodowcow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:49   #5
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ja uważam że na początek Grzegorz wybrał dobrze i jeśli już ma być coś robione w temacie klubu csv to dla mnie to jest dobra podstawa.
I nie zgodzę się że właściciel jest lepszy od hodowcy (i mówię o Hodowcy a nie kimś z zarejestrowanym przydomkiem, jak np ja). Na czym niby miałby tą lepszość zbudować? Ale to jest OT.

Grzegorz - gratuluję zarówno tutaj jak i za temat z mierzeniem 'bonitacyjnym'. Dużo pracy.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:42   #6
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Rozpetala sie ostra dyskusja... wiec moze na spokojnie zacznijmy od poczatku...

Czym jest GRUPA INICJATYWNA - w sumie to jedynie grupka ludzi, ktora POZBIERA DEKLARACJE i przeprowadzi korespondencje z ZKwP. A na koniec swojej dzialalnosci (gdy bedzie juz 100 osob chetnych do zalozenia klubu) ustali termin Walnego Zgromadzenia. I NIC WIECEJ...
Nie bedzie zadnych ustalen co ma robic klub, czy bedziemy psy badac, czy trenowac. Nie bedzie wytycznych co do reprodutorow, jak ma ktos hodowac, itp.... Nie ma tez ona nic wspolnego z pozniejszymi wladzami klubu!!!

Grzesiek chcial ulatwic sprawe i wrzucil na liste czynnych (wiekszych) hodowcow. Oczywiscie tez jestem zdania, ze powinni sie tam znalezc ci, ktorzy tworza "najwieksze partie". Ale tez sadze, ze warto pomyslec, czy nie pozwolic dzialac tez tym "malutkim", ktorzy moze zrobia i pomoga o wiele bardziej niz hodowcy, ktorzy nie robia (obecnie) nic (chocby dlatego, ze nie maja na to czasu! ).

MOJA PROPOZYCJA:
1) ustalmy jak duza ma bryc grupa inicjatywna
2) zapytajmy hodowcow zaproponowanych przez Grzeska, czy maja czas stawic sie na SPOTKANIE. I czy maja czas na DZIALANIE.
3) zapytajmy innych, czy ktos jeszcze chce byc w tej grupie

Jesli bedzie wiecej chetnych niz ilosc ustalona przez nas w punkcie 1) to mozemy zrobic szybkie wybory... I tak demokratycznie ustalimy grupe...


Mamy jeszcze na to czas, a wszystko zacznie sie spokojnie....
(w sprawie grupy inicjatywnej wydziele oddzielny temat)

Jesli chodzi o to CO ma robic klub, jakie ma miec CELE, na jakich zasadach ma dzialac - to ustali zebranie wyborcze. Wtedy WSZYSCY, ktorzy zapisza sie do klubu beda mieli prawo glosu i mozliwosc wybrac do wladz osoby, ktore najbardziej im pasuja... Wtedy tez WSZYSCY, na zasadzie wiekszosc, bedziemy mieli wplyw na to co ma sie dziec i co ma zostac zapisane w regulaminach. Tu juz nie bedzie sie liczylo czy ktos hoduje, jak dlugo, ile mial miotow. Ale czy potrafi uzasadnic swoja propozycje i przekonac do niej innych. Czysta demokracja...
(ten temat zostawie na cele samego klubu - ktore bedziemy chcieli osiagnac, gdy juz powstanie sam klub (czyli PO Walnym Zgromadzeniu)
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 14:35   #7
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To odpowiedz od razu na pytanie: dlaczego grupa inicjatywna została powołana z hodowli?
Nie, żebym miała coś przeciwko, zwyczajnie proszę o uzasadnienie i to na forum, bo w temacie zakładania KLUBU oferowanie wyjaśnień na priv rzuca spory cień na "czystość" sprawy.
Ok odpowiem na forum wszystkim, aby było jasne i nikt nikomu nie zarzucił, ze ma lepkie ręce i ma zamiar budować swoją pozycję czy zagarnąć jakieś korzysci dla siebie. Nie chce kolejnego sztucznego konfliktu na forum niepopartego żadnymi tezami.

Na wszystkie pytania typu:, co z reproduktorami, jakie uprawnienia hodowlane, jakie wytyczne, dlaczego ja zostałem/am pominięta, dlaczego nie moja hodowla, dlaczego nie mój reproduktor, co psy będą miały nakazane i co zakazane, odpowiadam -
Nic takiego nie będzie i nic takiego nie jest celem spotkania.
Zgodnie z regulaminem ZKwP do uruchomienia dalszej żmudnej procedury nad zakładaniem klubu, potrzebujemy grupy inicjatywnej, pod, której kierownictwem taka procedura zostanie uruchomiona. Potem będą deklaracje, składanie odpowiednich wniosków i dopiero zatwierdzenie.
Dopiero wtedy możemy usiąść już wszyscy razem i zacząć debatować i ustalać wszystkie kwestie dotyczące dalszego rozwoju rasy w Polsce, wybierać władze, tworzyć odpowiednie dokumenty i przedstawić to wszystko do akceptacji. W kolejnej fazie tworzenia klubu nikt nie zostanie pominięty i nie mogą teraz zrobić tego wszyscy.

Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce i to w pierwszej fazie tworzenia klubu one muszą dojść do pełnego porozumienia pomiędzy sobą i wyrazić pełną akceptację i aprobatę dla Klubu Rasy.
Następnie mogą zostać uruchomione wszelkie procedury nad jego tworzeniem, lub możemy o nim zapomnieć na bardzo długo.
Nie jest to Elita, która ma trząść światem walczakowym, ale ludzie, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Bo to my wszyscy potem na tej bazie mamy opierać swoje założenia i z jej zasobów w odpowiedni sposób korzystać.

Last edited by wilczakrew; 05-05-2009 at 16:01.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:03   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Zgodnie z regulaminem ZKwP do uruchomienia dalszej żmudnej procedury nad zakładaniem klubu, potrzebujemy grupy inicjatywnej, pod, której kierownictwem taka procedura zostanie uruchomiona.
To jest dla mnie jasne.



Quote:
Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
to właśnie pytanie zadałam, a to:

Quote:
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce
nie jest prawdziwą odpowiedzią.
Nie wiem jakie przyjąłeś kryteria i dlatego pytam, bo "wielkość" jest tu chybiona. I dla jasności: nie kwestionuję żadnej z wymienionych hodowli, pytam o te, których tu zabrakło i chciałabym wiedzieć dlaczego.

Grzegorz, to jest proste i zwyczajne pytanie, nie neguję sposobu wyboru - dopytuję o kryteria. Zanegowałam jedynie zapraszanie po odpowiedzi na priv, co jest dla mnie kuriozalne w temacie zakładania KLUBU. Klub powinien być (chyba?) strukturą czystą w swej działalności więc wokół niego nie powinny narastać niedomówienia. Przejrzystość przede wszystkim
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 05-05-2009 at 15:04. Reason: dopisek "być" :p
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:10   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Gaga negujesz i nie wiem jaki masz w tym interes.
W spisie widniało 6 hodowli i została dopisana 7.
W swojej wypowiedzi odniosłem się do 5 największych hodowli w polsce ale już to poprawiłem i wyjasniłem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009, 15:58   #10
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grzegorz, to jest proste i zwyczajne pytanie, nie neguję sposobu wyboru - dopytuję o kryteria. Zanegowałam jedynie zapraszanie po odpowiedzi na priv, co jest dla mnie kuriozalne w temacie zakładania KLUBU. Klub powinien być (chyba?) strukturą czystą w swej działalności więc wokół niego nie powinny narastać niedomówienia. Przejrzystość przede wszystkim
Kryteri nie poznasz jeśli ich nie widzisz. To już nie moja sprawa.
Na priva i telefonicznie odpowiadam na temat spotkania, jego organizacji itd nie na temat klubu bo go nie ma.
Niedomówienia właśnie stworzyłas sama na forum bo teraz kazdy widzi co sam chce.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 12-06-2009, 00:37   #11
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default Spotkanie Grupy Inicjatywnej - wznowienie

Czy GI podjęła działalność? Czy można się spodziewać jakichś efektów? Do tej pory żadna z osób wskazanych nie potwierdziła, że jest tym zainteresowana. Wręcz nie wzięły one udziału w dyskusji
Pozdrawiam
Tadeusz Porada
"Cwany Wilk"
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 12-06-2009, 15:36   #12
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Miesiąc temu dostałam wiadomość że termin spotkania został zmieniony,później dostałam wiadomość że spotkanie zostało odwołane.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 12-06-2009, 15:44   #13
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Czyli moje pytanie było zasadne. Co na to Margo, co na to pozostałe osoby.
Pozdrawiam
Tadeusz Porada
"Cwany Wilk"
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 21:02   #14
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Klub CzW w Polsce

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
A chyba że tak. Taka lekcja pokazowa jak to jest w prawdziwym wilczym świecie
Nie, wlasciciele wilczakow sa jeszcze milutcy.... zebys zobaczyla cos takiego np w rasach ozdobnych z grupy 9...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2009, 21:14   #15
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Nie, wlasciciele wilczakow sa jeszcze milutcy.... zebys zobaczyla cos takiego np w rasach ozdobnych z grupy 9...
Chyba jeszcze .... ja słyszałem cos innego
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 14:59   #16
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Przepraszam wszystkich nowych właścicieli, którzy muszą to czytać ale ja też kiedyś byłem nowy i miałem wielkie ambicje. Chciałem zjednoczyć środowisko, stworzyć klub, chciałem aby to forum było pomocą dla nowych, którzy będą mogli zgłosić się z każdym problemem i nie zostać wyśmianym. Chciałem wiele i chyba za wiele bo pewne osoby poczuły się zagrożone. Dużo czasu zajęło mi nakłonienie Ewy Bednarskiej, Eli Wojtko aby usiadły z Tobą do wspólnego stołu i zaczeły konstruktywne rozmowy na temat przyszłości rasy. Jednak Ty to odrzuciłaś i zrobiłaś z tego taką samą farsę jaką chcesz zrobić teraz. Mam o to wielki żal, ale i zrozumienie.
To daje do nowego tematu, bo dotyczy klubu...

Grzesiek, miales dobre checi, dobry poczatek, ale sam wszystko zaprzepasciles... Jednych jak widze zmuszales do brania udzialu w tworzeniu klubu (dzieki za dobre checi, ale falszu i przymusu nie dasz rady ukryc - a ja nie lubie pracowac tylko dlatego, ze ktos mi przyklada pistolet do glowy "to Twoj obowiazek").
MOJE dobre checi skonczyly sie w momencie, gdy zaczales decydowac kto ma prawo uczestniczyc w rozmowach, a kto ma sie tam nawet nie pokazywac. Tym bardziej, ze zamiast zbierac osoby, ktore posiadaja jakas WIEDZE i maja CHEC cos robic dla innych wybrales zasade, ze musi to byc ktos kto mial juz szczeniaki... I z radoscia odrzuciles osoby, ktore posiadaja spore informacje o rasie, interesuja sie tym, co sie w wilczakach dzieje, a zmuszales "hodowcow", ktorzy mieli wprawdzie miot - ktory nie byl jednak niczym innym niz przypadkowa, nieplanowana wpadka... Wybacz, ale do Twoich kategorii wyboru "fachowcow" pasuje kazdy wioskowy rolnik, ktory ma na podworku Dzekiego, czy Brutusa i Miske...

Tak - cos takiego ODRZUCILAM. Bo moja wizja klubu i wspolpracy DIAMETREALNIE rozni sie od Twojej... Klub to grupa ludzie, ktorzy sa chca wspolnie stworzyc... Nie dlatego, ze zostali wytypowani, zmuszeni, zwerbowani, ale dlatego, ze CHCA....

Myslisz o jednoczeniu srodowiska.... PO CO?
Sztucznie nie da sie tego zrobic o czym sie doskonale przekonales... Poza tym, pomijajac wojny i przepychanki srodowisko wilczakowcow mocno sie jednak trzymna w kupie.. Jasne, ze sa roznice zdan, nie kazdy sie lubi, ale tez nie oczekujmy rzeczy niemozliwych... Nie musimy sie KOCHAC, wystarczy, ze bedziemy sie potrafili w pewnych sprawach dogadac... A to bedzie mozliwe, jesli bedzie robione przez ludzi z ICH WLASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI.

Projekt klubu nie umarl... Wrecz przeciwnie - ma sie doskonale. Sporo osob jest zainteresowanych, sporo chce cos zrobic "od siebie" - pomoc, cos zalatwic... Idzeimy do przodu na spokojnie, bez wariactw, bez typowania "Tobie wolno, a Tobie nie". Kto nie chce... tego sie nie zmusza... Kto ma czas i checi ten sie zglasza... i jest witany z otwartymi ramionami nawet jesli wilczaka ma od 3 dni...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 00:28   #17
OneUnited
Fenela ponad wszystko
 
OneUnited's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: WARSZAWA
Posts: 133
Default

Margo wypowiedz na 6 + nic dodać
OneUnited jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 11:37   #18
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
To daje do nowego tematu, bo dotyczy klubu...
Quote:
Originally Posted by Margo View Post

Grzesiek, miales dobre checi, dobry poczatek, ale sam wszystko zaprzepasciles... Jednych jak widze zmuszales do brania udzialu w tworzeniu klubu (dzieki za dobre checi, ale falszu i przymusu nie dasz rady ukryc - a ja nie lubie pracowac tylko dlatego, ze ktos mi przyklada pistolet do glowy "to Twoj obowiazek").
MOJE dobre checi skonczyly sie w momencie, gdy zaczales decydowac kto ma prawo uczestniczyc w rozmowach, a kto ma sie tam nawet nie pokazywac. Tym bardziej, ze zamiast zbierac osoby, ktore posiadaja jakas WIEDZE i maja CHEC cos robic dla innych wybrales zasade, ze musi to byc ktos kto mial juz szczeniaki... I z radoscia odrzuciles osoby, ktore posiadaja spore informacje o rasie, interesuja sie tym, co sie w wilczakach dzieje, a zmuszales "hodowcow", ktorzy mieli wprawdzie miot - ktory nie byl jednak niczym innym niz przypadkowa, nieplanowana wpadka... Wybacz, ale do Twoich kategorii wyboru "fachowcow" pasuje kazdy wioskowy rolnik, ktory ma na podworku Dzekiego, czy Brutusa i Miske...

Tak - cos takiego ODRZUCILAM. Bo moja wizja klubu i wspolpracy DIAMETREALNIE rozni sie od Twojej... Klub to grupa ludzie, ktorzy sa chca wspolnie stworzyc... Nie dlatego, ze zostali wytypowani, zmuszeni, zwerbowani, ale dlatego, ze CHCA....

Myslisz o jednoczeniu srodowiska.... PO CO?
Sztucznie nie da sie tego zrobic o czym sie doskonale przekonales... Poza tym, pomijajac wojny i przepychanki srodowisko wilczakowcow mocno sie jednak trzymna w kupie.. Jasne, ze sa roznice zdan, nie kazdy sie lubi, ale tez nie oczekujmy rzeczy niemozliwych... Nie musimy sie KOCHAC, wystarczy, ze bedziemy sie potrafili w pewnych sprawach dogadac... A to bedzie mozliwe, jesli bedzie robione przez ludzi z ICH WLASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI.

Projekt klubu nie umarl... Wrecz przeciwnie - ma sie doskonale. Sporo osob jest zainteresowanych, sporo chce cos zrobic "od siebie" - pomoc, cos zalatwic... Idzeimy do przodu na spokojnie, bez wariactw, bez typowania "Tobie wolno, a Tobie nie". Kto nie chce... tego sie nie zmusza... Kto ma czas i checi ten sie zglasza... i jest witany z otwartymi ramionami nawet jesli wilczaka ma od 3 dni...
Małgosiu wybacz ale nie nakarmisz mnie nowymi fantazjami na temat klubu.
Masz rację wszystko ma się dobrze bo cały czas toczą się rozmowy na ten temat i wszystko brnie do przodu. Ja nie zaczołem rozmów na ten temat wczoraj , nie wymyśliłem sobie czegoś i nie wprowadziłem tego w czyn. Takie rozmowy trwają już od roku. Załatwiane są wszelkie formalności i w tym projekcie jest zaangażowanych masę osób.
Tak samo z Tobą takie rozmowy trwały od jakiegoś czasu. Wszystkie sprawy odnośnie klubu, stowarzyszenia były z Tobą uzgadniane tak samo jak i skład Grupy Inicjatywnej. Nie miałaś wtedy zastrzeżeń i byłaś bardzo entuzjastycznie do tego nastawiona. Wszystko zmieniło się w momencie jak zostałaś poinformowana, ze zarówno Ewa Bednarska jak i Ela Wojtko zgodziły się przyjechać na spotkanie. Zaakceptowałaś termin spotkania, skład GI . W związku z Tym, że praktycznie wszystko było załatwione to taka informacja pojawiła się na WD. Nie będę opisywał jakie sama zajełaś wtedy stanowisko. Poinformowałaś mnie , że ty nie dasz rady się spotkać w żadnym terminie. Spotkanie zostało odwołane i prowadziliśmy rozmowy dalej. Ustalony został nowy termin bo sama napisałaś mi, że byłby to dobry termin na spotkanie. Byłem otwarty na wszystkie sugestie w tej sprawie. Został zmieniony skład GI choć to i tak nie ma większego znaczenia bo kwestią najważniejszą było to aby konkretne trzy osoby usiadły do stołu i wypracowały jakiś kompromis. Niestety znowu zostało wszystko odwołane bo przestałaś się kompletnie odzywać i odpowiadać na moje maile, skype, gg. Nastała zupełna cisza. Ta cisza nastała tylko z Twojej strony bo ja nadal prowadziłem rozmowy, przyjmowałem sugestie i coś robiłem w tej sprawie.
Wyjaśnię jedną sprawę. Tam nie było mojej wizji klubu jak i też niczyjej wizji klubu. Jednak śmiem twierdzić, że nie było to zgodne z twoim oczekiwaniem.
Spotkanie GI miało służyć tylko jako podstawa do wypracowania wspólnego stanowiska, aby można było zacząć w tej sprawie coś robić na poważnie. Dopiero wtedy można by było zacząć myśleć nad sensem założenia takiego klubu .
Od takiego spotkania do założenia klubu jest bardzo długa droga i do tego musi być zaangażowany ogromny sztab ludzi. W zasadzie to dopiero spotkanie członków przyszłego klubu , którzy wyrażą własną i nie przymuszona chęć wstąpienia do niego zaczyna budować wizję tego co ma powstać.
Wtedy zaczynają się prace nad statutem , rozstrzyga się problemy istotne i mniej istotne jak i zaczyna budować się struktury klubu.
Tak jak doskonale wiesz w strukturach klubu mogą się znaleźć tylko członkowie ZKwP, a ja do nich nie należę . Jest to jednoznaczne z tym, ze nie mógł bym być członkiem takiego klubu, mieć na niego wpływu jak i decydować o czymkolwiek. Mnie jest to do niczego nie potrzebne. Więc nie robię tego dla siebie jak i dla nikogo innego.
Jednak jako osoba niezależna chcę powołać Stowarzyszenie wraz z innymi osobami, aby taki klub jak powstanie miał organizację wspierającą finansowo i nie rozpadł się po 6 miesiącach z powodu braku środków finansowych na jego działalność.
Piszesz mi, że środowisko wilczakowców ma się dobrze i tu się z Toba zgodzę bo wszyscy sobie radzą i bez klubu i bez pomocy innych. Jednak nie możesz mi napisać, że nie ma w nim żadnych podziałów, zawiści i masz rację trzyma się w kupie ale bardzo rozwięzłej jak przy zaburzeniach żołądkowych. Problem jest właśnie w tym, ze pewne osoby nie chcą się dogadać bo nie są w stanie odrzucić własnych urazów i animozji na bok, aby coś zrobić dla dobra rasy.
Niestety jedną z nich jesteś ty Małgosiu i dałaś mi tym bardzo ostatnio wyraz każąc zwracać królowi co królewskie.
Niestety nie chciałem tego tematu ruszać jeszcze w tej chwili bo znowu zachowa się jak zerwane niedojrzałe jabłko i zgnije. Jeśli jednak chcesz to ja nie widzę nic przeciwko temu aby wznowić rozmowy, usiąść razem z pewnymi osobami i ustalić to co chciało by się osiągnąć jak i wypracować kompromis, który by nas nie dzielił.
Zapraszam bo ja jestem gotowy już od dłuższego czasu .

http://[URL="http://www.kscv.pl"]www.kscv.pl[/url]
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 15:42   #19
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Tak samo z Tobą takie rozmowy trwały od jakiegoś czasu. Wszystkie sprawy odnośnie klubu, stowarzyszenia były z Tobą uzgadniane tak samo jak i skład Grupy Inicjatywnej. Nie miałaś wtedy zastrzeżeń i byłaś bardzo entuzjastycznie do tego nastawiona. Wszystko zmieniło się w momencie jak zostałaś poinformowana, ze zarówno Ewa Bednarska jak i Ela Wojtko zgodziły się przyjechać na spotkanie. Zaakceptowałaś termin spotkania, skład GI . W związku z Tym, że praktycznie wszystko było załatwione to taka informacja pojawiła się na WD. Nie będę opisywał jakie sama zajełaś wtedy stanowisko. Poinformowałaś mnie , że ty nie dasz rady się spotkać w żadnym terminie. Spotkanie zostało odwołane i prowadziliśmy rozmowy dalej. Ustalony został nowy termin bo sama napisałaś mi, że byłby to dobry termin na spotkanie.
Grzesiek, jak widze kreujesz wlasna wersje rzeczywistosci..... To, ze w rozmowach bedzie uczestniczyc Ewa i Ela wiedzialam przeciez od poczatku... I wnioskujac z Twoich wypowiedzi jasno widac, ze bylam chyba jedyna osoba, ktorej do takiego spotkania nie trzeba bylo namawiac, ktorej nie trzeba bylo zmuszac... Na "okragly stol" zgodzilam sie od razu, bez slowa gadania i marudzenia... Jednego nie masz PRAWA mi zarzucac - ze stroilam fochy tak jak inni.... Bylam gotowac rozmawiac z kazdym, kto bedzie chcial brac udzial, bez wzgledu na to, czy osobiscie go lubie czy nie...

Umawiac sie rzeczywiscie trzeba bylo - moze jestes wolnym ptakiem, ale ja mam prace, pewne obowiazki. Nie moge leciec przez pol Polski na Twoje pierwsze lepsze zawolanie w czasie, gdy przygotowujemy tutaj coroczne spotkanie bylych niemieckich mieszkancow, na ktorym byc MUSZE.
Tym bardziej, ze Ty swoje zebrania wymyslales w centrum - nie protestowalam, bo wiecej tak bylo najlatwiej dla wszystkich. Ale do Ciebie jakos nie dotarlo, ze o ile dla osob z Warszawy poswiecenie czasu na spotkanie GI to co najwyzej rezygnacja z wizyty u kometyczki, ale dla mnie to juz wyjazd na dwa dni...

Wreszcie sie jednak udalo - spotkanie mialo sie odbyc w Krakowie, wszystko bylo przygotowane, podobno porezerwowane miejsca. Wytlumacz mi dlaczego praktycznie ZARAZ PRZED SPOTKANIEM zarzadziles jego odwolanie i przesuniecie go na Warszawe?

Prawde mowiac po odwolaniu, a dokladniej bo wojnie jaka zrobiles na forum doszlam do wniosku, ze w takim klubie byc nie chce. Nie mam ochoty, aby ktokolwiek decydowal za innych, kto ma prawo cos robic, a kto nie... Tym bardziej, ze 'powywalales' osoby, ktore osobiscie cenie, a zmuszales do udzialu takie, o ktorych wiedzy ma CALKIEM odmienne zdanie niz Ty.... Pierwszych wyrzuciles "bo Ty tak chcesz", drugich wlaczyles "bo sie nalezy"....
Jesli bede dzialac to jedynie w klubie, gdzie ludzie sa z wolnej i nieprzymuszonej woli, robia cos bo chca i nie ma swietych krow, ktrorym sie nalezy... A jesli bedzie zarzad, to nie zlozony z osob, ktore WYTYPOWANO, ale takich ktore WYBRANO... Czyjesz roznice?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2009, 22:15   #20
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default Zakladania klubu ciag dalszy...

Quote:
Jak dojdziecie Małgosiu wszyscy do wniosku, że pomoc jest Wam konieczna to ja nie widzę w tej kwestii przeszkód...
Grzesiu,
z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej chęci pomocy ale Ty już raz pomogłeś w sprawie klubu....

W myśl słów Marka Aureliusza
"Boże, ochroń mnie od przyjaciół
bo od nieprzyjaciół ochronię się sam"

Pozdrawiam
Anka
Fori jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org