Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-04-2008, 16:44   #1
acanga
Junior Member
 
acanga's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Poznań
Posts: 13
Default Szkolenie na posłuszeństwo

Mam kilka pytań odnośnie szkolenia wilczaków na posłuszeństwo.
Jak to jest z tymi psami? Czy łatwo poddają sie tej tresurze ?
Czy da sie tak ułożyć wilczaka jak ONka ?
Jak długo trwa taka tresura? Kiedy najlepiej zacząć ?
__________________
" Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki "
acanga jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2008, 18:01   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

zacząc - od razu
szkolić- dobrze motywując
jak długo - całe życie jesli takie szkolenie sprawia radoche i psu iprzewodnikowi
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2008, 18:08   #3
acanga
Junior Member
 
acanga's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Poznań
Posts: 13
Default

Dzieki Gaga za odzew.C hyba słabo sprecyzowałem o co mi chodzi ( sorry miałem ciężki dzień ).
Miałem na myśli takie profesjonalne szkolenie a na takie szkolenia chyba niebardzo z kilku tygodniowym psiakiem
__________________
" Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki "
acanga jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2008, 18:17   #4
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Dobra, to sprecyzuj teraz jeszcze bardziej Co rozumiesz pod okresleniem "profesjonalne szkolenie"
Zaczynanie ze szczeniakiem (przedszkole) to juz dzisiaj standard, tam kladziesz podwaliny pod pozniejsza prace z psem. Przeciez nie da sie od razu pracowac na bardzo serio
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2008, 18:27   #5
acanga
Junior Member
 
acanga's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Poznań
Posts: 13
Default

Rozumiem że im wcześniej tym lepiej. Z tym " profesjonalnym szkoleniem " chodziło mi o tresurę psa u ... no właśnie profesjonalnego tresera. Idziesz z psiakiem, płacisz no i tresujesz. Przecież wiesz o co mi chodzi
__________________
" Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki "
acanga jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2008, 18:56   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Niby wiem ;p Tylko dla mnie nie kazdy szkoleniowiec jest profesjonalista, stad pytanie o Twoje zalozenia

Ok, inaczej.. pytajac o porownanie z ONkiem cos dokladnie miales na mysli?
Mysle sobie, ze teraz mozesz pochodzic po roznych szkoelniach (akurat wiosna, wiec narod ruszyl na cwiczaki) , popatrzec, porownac, porozmawiac z prowadzacymi.. i wybrac na przyszlosc btw, skad jestes?

Niedawno podobne pytania zadawala jedna dziewczyna, podczas rozmowy wyszlo, ze mysli o zawodach, o wysokim stopniu sportowego szkolenia psa.. i po namysle jednak zdecydowala sie na ONka a nie wilczaka (bardzo slusznie zreszta )
Wszystko zalezy od Twoich planow, oczekiwań.dlatego podpytuje . Zaznaczajac wyraznie swoje oczekiwania- latwiej otrzymasz sensowna odpowiedzs czy wilczak spelni pokladane w nim nadzieje
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 30-04-2008, 00:26   #7
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Nie było moim zamiarem tłumaczenie czym jest przyjaźń. Być może używamy słów w odmiennym rozumieniu. Ja rozumiem słowo tresura, w takim znaczeniu, jak napisane jest w słowniku.

Napisałeś :
Quote:
Originally Posted by acanga View Post
Z tym " profesjonalnym szkoleniem " chodziło mi o tresurę psa u ... no właśnie profesjonalnego tresera. Idziesz z psiakiem, płacisz no i tresujesz. Przecież wiesz o co mi chodzi
Tresura, czyli "wytwarzanie przez człowieka u zwierząt odruchów warunkowych, niekiedy prostych nawyków, za pomocą nagród i kar stanowiących bodźce warunkowe" - przynajmniej trochę, jeśli nie bardzo kłóci się z porozumieniem i przyjaźnią.

Zwróć uwagę, że Sssmok nie napisała, że wytresowała swojego psa, ale że z nim trenuje.

Ty napisałeś, że chcesz go wytresować, Sssmok, że trenuje z nim (może, nie napisała dokładnie tak - ale taki był sens jej wypowiedzi - moim zdaniem).

Możesz uznać, że czepiam się słów....i że co innego miałeś na myśli.... że tresowanie to wychowanie i nauka Jednak dla mnie oznacza to zasadniczą różnicę w myśleniu o psie. Rzecz jasna - mogę się mylić

Zastanowiło mnie również to co napisałeś

Quote:
Originally Posted by acanga View Post
Moim zdaniem nie każdego psa da sie łatwo ułożyć, przecież każdy pies ma inny charakter.
Jeśli przez ułożenie, rozumiemy wychowanie i poznanie granic przez psa - jest to łatwe, dokładnie z każdym psem. Każdy będzie chodził przy nodze, wracał na zawołanie. Nie zależy to od charakteru jaki pies ma. Miliony psów całkiem nieźle funkcjonują w społeczeństwie ludzi.

Rzeczą nie do przeskoczenia natomiast są różnice pomiędzy rasami, a w związku z tym predyspozycje do wykonywania określonej pracy. I choćbym "tresowała" psa do granic możliwości nigdy nie zrobię z labradora psa do norowania, ani z mopsa psa zaprzęgowego.
Nemi jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org