Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2009, 15:42   #1
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Jsem ráda, že má i Jeník stejný názor. To je přesně o tom. Že by se mohlo pomoct na to je potřeba být jasnovidec, ale že se měl špatně, tak to už se ví i bez telepatie.
Kdyby se se mnou něco stalo, byla bych ráda, kdyby se mým psům takhle pomohlo. No snad to nebude třeba, ale člověk nikdy neví.
Zdravím Jeníku Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 15:49   #2
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jsem ráda, že má i Jeník stejný názor. To je přesně o tom. Že by se mohlo pomoct na to je potřeba být jasnovidec, ale že se měl špatně, tak to už se ví i bez telepatie.
Zdravím Jeníku Jiřina
Nazdárek Jiřinko, já jsem tady dlouho nebyl jako přispěvovatel, četl jsem si zajímavosti, ale když se objeví lidská hloupost, je nutné proti ní bojovat. Mám obchod s chovatelskými potřebami, Eva u mne nakupovala věci pro Kinga i Rocca, aby se kluci měli co nejlíp. Štve mne, když vidím, jak se někdo do někoho naváží, který se snaží pouze se svými psy bavit, starat se o ně.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:19   #3
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Jenik - tak jsem teda asi taky hlupák,protože k Rudovi jezdím už docela dlouho a kdyby mi čuba fungovala aspoň z poloviny tak,jak fungují jeho čuby jemu,byla bych šťastná. Urážet umí opravdu každý,nevím,jestli soudíš z jedné reportáže na nově,nebo jsi na Vysočině opravdu byl,ale spíše to první,protože to co jsi napsal nemůže napsat někdo,kdo tamní situaci zná. Reaguju proto,protože mě teda taky štve,když někdo říká o lidech,kterých si vážím a vím,co pro psy dělají ,s prominutím takové kraviny. /opravdu se mi je nechce citovat)Nebýt RD,tak dost psů by už dostalo poslední injekci,takhle dostali další šanci,když se je potom povedlo dobře umístit.Stejně jako tě naštval Undertakrův příspěvek vůči Evě, naštval mě ten tvůj.Případ Rocca neznám,nesleduju,neviděla jsem a doufám,že se to tady nezvrhne v OT debatu,ale prostě mi to nedalo....Už se vyjadřovat nebudu,tímto končím.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:59   #4
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Tak původně jsem si říkala, že snad ani nemá smysl reagovat, protože RadeKKK tu už všechno hezky napsala... ale přeci jen mi to nedá. Kloubouk dolů před každým, kdo se o takového psa je schopen postarat. A každý pomlouvač, ať si nejdřív zamete před vlastním prahem a hlavně nešíří info z doslechu. A jak už tu jednou bylo napsáno, kéž by o mojí smečku bylo takhle jednou postaráno...
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:08   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Omlouvám se, pes ze Suchdola, o kterém se mluvilo nebyl King... Mluvilo se tu o něm v jiném tématu, ale nikdo nenapsal veřejně, co to bylo za psa a kdo byl jeho majitelem. Proto jsem si to spojil s Kingem, když jsem viděl tu fotku a komentář a věděl jsem, že je to ze Suchdola.
Stejně mi ale přijde poněkud zvrhlý vyfotit znuděný ČVčko v kotci a hrdě prohlašovat, že má arest než se druhej pes vyběhá. Kdyby tam byl jinej komentář, asi bych to pochopil, ale představovat kotec jako vězení? Můj pes tam chodí rád, protože je to pro něj domov. Místo, kde se nažere a kde odpočívá.
RD je kontroverzní osobnost. Jsou lidi, kteří ho mají rádi a věří jeho metodám a jsou lidi, kteří ho rádi nemají a budou na něj házet špínu za každou cenu. Jeníku ty ho znáš, že ho můžeš soudit? Kdo je podle tebe teda zkušený kynolog? Co je špatnýho na tom nechat ČVčka ve výběhu u vlka? Na Vlčárech se ti nelíbí co? Když ti výsledky jeho práce přijdou špatný, tak bych chtěl moc vidět tvoje psy.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 17:51   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Undertaker
Jeden pes z té Rudovy skvěle fungující smečky ve Švýcarsku málem zabil člověka. Práce s dospělými dominantními čévéčky je daleko složitější než se psy jiných plemen. Lámání a násilí (byť i psychické) není psychologie. Proto je mi jasné, že pokud bys chtěl smečkovat Rocca s Kingem (zřejmě domluvou???), nevíš vůbec o čem mluvíš. Rudovu smečku jsem viděla na vlastní oči a nechtěj abych se vyjadřovala z pohledu člověka, který nevidí jen to, co mu někdo druhý nakuká.
King byl hodně rozmazlený pes, fixovaný na svého pána. Kotec ve kterém trávil čas, když byla Eva v práci, byl jeho starý původní kotec, do kterého byl zavíraný i když žil František. Neměl kotec rád, to bylo známé. Takového závisláka si člověk vychová snadno, náprava je ale hodně složitá a v tak úctihodném věku jako byl King, nemožná. Možná máš nějaký jiný nápad, kam zavřít psa, který zničí vše co mu stojí v cestě k pánovi či "ke svobodě" a je schopen vyskočit i z okna patrového domu? Sem s ním.
Co se Rudovy práce týče rozhodně nechci tvrdit že je v kynologickém světě zbytečný. Spoustu psů u něj skutečně najde poslední útočiště a to i psů, kteří nemají v podstatě žádný problém. Jsou ale i psi se kterými si neví rady. I od něj se chodí na poslední injekci. Nedělej z něj prosím Boha.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 10:55   #7
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Doufám Undertakere, že nedopadneš jako majitelka Axe Vlčí sen, která tady psala v minulosti, jak nechápe, proč mají lidi problémy s čsv, že ten její je totálně v pohodě, atd... a změna přišla později a to totální. Máš o čsv velice malý přehled, o povahách, o dospívání, atd... Že Ti třeba štěndo nyní šlape, je fajn, ale jsem zvědav, co budeš říkat za dva, tři roky. Ono ne všechno je ideální, pes se nedá naprogramovat a ztachyonovat, aby fungoval. Jak řekla Daniela, jsou psi, kteří jsou tvrdý oříšek pro všechny, a můžou chovatelé a majitelé dělat všechno a stejně se to nepodaří. To není alibismus, to je fakt. Třeba genetika přenosu povah je jedna z nejsložitějších věd a doteďka není ještě probádaná.
A co se týče odborníků? Asi nejblíže mi je názor I. Eichlera, ale mnohem lepší jsou zkušení chovatelé, kteří o čv ví spoustu věcí. Smutné je, že někteří z nich již nechovají a do dění se nezapojují, zrovna u nich by člověk měl informací nejvíce. Bohužel RD jako mediální hvězda způsob práce nemá podle mého gusta a nelíbí se mi, že soustavně lidem lže. Není to profesionální. Ale uznávám, že je supr, když si k sobě vezme takového psa a zachrání ho před uspáním, ale rozhodně bych ho nedával dál jako převychovaného.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 17:58   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Omlouvám se, pes ze Suchdola, o kterém se mluvilo nebyl King... Mluvilo se tu o něm v jiném tématu, ale nikdo nenapsal veřejně, co to bylo za psa a kdo byl jeho majitelem.
Byl to hodně ostrý a nebezpečný pes, který nemohl žít v rodině s dětmi. Byl svým původním pánem no ... darován a věř že zájem o něj tenkrát nebyl žádný.
Když tě tolik zajímají problémoví psi nebo spíš drby okolo nich , možná by ses mohl nějakého ujmout. To by bylo záslužnější než tu veřejně trestat Evu za její prořízlou .... ústa.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 16-02-2009 at 18:11.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 19:50   #9
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Když na to někdy budu mít, rád se agresivního psa ujmu, ale zatím na to nemám. Možná bys i ty mohla pochopit, že studuju a situace mi jaksi dovolí jen jednoho psa a toho už mám. Mimoto už jsem se omluvil, ale bohužel vzhledem k jejím komentářům a k oné fotce s komentářem, případně videu na youtubu mám na Evu svůj názor.
Možná kdybys hned uvedla na pravou míru, kdo byl majitelem a co to bylo za ČV na Suchdole, nemuselo dojít k tomuto omylu. Pracuju s informacema a když se mi dostane informace zavádějící a ty si pravdivou necháš pro sebe, potom se není čemu divit.
Když to je takhle, tak smekám před Evou, že si Freekinga vzala. Nemám Rudu za boha, ale právě takoví psi chodí k němu a přes něj eventuelně dál. Když to bez něj dopadne takhle, že přijdou k sobě dva psi, který pak omezujou jeden druhýho, tak možná lepší negativní komentáře řešit jinde. Jinak o tom ČVčku ve Švýcarsku sem čet a když rok a půl byl ten pes u Rudy v pohodě a pak ve Švýcarsku někoho pokouše, tak je to jeho vina? Tady to zrovna nejsem já, kdo si myslí, že by Ruda udělal z každého agresora psa bez jediného ale.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 22:42   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Když na to někdy budu mít, rád se agresivního psa ujmu, ale zatím na to nemám. Možná bys i ty mohla pochopit, že studuju a situace mi jaksi dovolí jen jednoho psa a toho už mám. Mimoto už jsem se omluvil, ale bohužel vzhledem k jejím komentářům a k oné fotce s komentářem, případně videu na youtubu mám na Evu svůj názor.
Možná kdybys hned uvedla na pravou míru, kdo byl majitelem a co to bylo za ČV na Suchdole, nemuselo dojít k tomuto omylu. Pracuju s informacema a když se mi dostane informace zavádějící a ty si pravdivou necháš pro sebe, potom se není čemu divit.
Když to je takhle, tak smekám před Evou, že si Freekinga vzala. Nemám Rudu za boha, ale právě takoví psi chodí k němu a přes něj eventuelně dál. Když to bez něj dopadne takhle, že přijdou k sobě dva psi, který pak omezujou jeden druhýho, tak možná lepší negativní komentáře řešit jinde. Jinak o tom ČVčku ve Švýcarsku sem čet a když rok a půl byl ten pes u Rudy v pohodě a pak ve Švýcarsku někoho pokouše, tak je to jeho vina? Tady to zrovna nejsem já, kdo si myslí, že by Ruda udělal z každého agresora psa bez jediného ale.
Těžko můžu vědět že studuješ a jaká je tvoje situace. Ani ses nepodepsal.
Na Evu můžeš mít názor jaký chceš ale nebuď nespravedlivý a nemluv o věcech o kterých nic nevíš. Že ses zmýlil je má vina? No skvělý ...
A k Suchdolskému psu - nevím proč bych se tu měla pro senzacechtivé čtenáře rozepisovat o pohnutých psích osudech. Nikdo z vás by se takového psa neujal i kdyb jste k tomu podmínky měli. Je to velké riziko a zátěž na spoustu let. Jen byste kritizovali a radili.
K Axovi - jasně že je to z velké části Rudova vina. Ten pes byl darován jako převychovaný. Bohužel ho nová majitelka těžce podcenila. Víc se k němu vyjadřovat nebudu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 23:15   #11
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ikdybych se podepsal, tak stejně nebudeš nic vědět o mně a chceš mi hned narvat problémovýho psa, abych se ukázal... Dál necítím potřebu se podepisovat, tady za člověka snad mluví nick. Psal jsem jen o tom, že kdybys to netutlala, nespojil bych si to takto. Diskuzní forum je výborným prostředkem k tomu, aby se člověk přiučil a dělat chyby je lidský. Ale když se najde někdo, kdo informace má a radši je neposkytne, je to trochu kontraproduktivní.
Konkrétně v tomhle případě by bylo třeba fajn, aby chovatelé věděli, komu ČVčko do ruky nepatří, komu už se z něj povedlo udělat zabijáka. Jinak ani v životě nemám moc rád lidi, který si hrabou na svým písečku a zbytek je jim ukradenej.
Jasně... lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Možná by se dalo něco dělat, někdo by s nápadem přišel, ale nemá to cenu zkoušet, je lepší nechat si to pro sebe a onoho psa tak nechat.
Ax byl darován s určitými podmínkami. Splnila je majitelka jak měla? Nemyslim si.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 00:22   #12
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default Arest King v nenáviděném kotci čeká až se proběhne Rocco

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jasně... lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Možná by se dalo něco dělat, někdo by s nápadem přišel, ale nemá to cenu zkoušet, je lepší nechat si to pro sebe a onoho psa tak nechat.
Psalo to na téhle diskuzi už myslím dost lidí, kteří případ Kinga osobně znají, že King v kotci zavřený skoro vůbec nebyl, že žil v domě. A pokud vlastníš dva dominantní psi, nějaký kompromis se udělat musí. A podle toho, co jsem tu četla, si myslím, že Eva, i když ji osobně neznám, situaci vyřešila, jak nejlépe mohla!!
Taky jsem chtěla původně vůbec nereagovat, že to nemá cenu, že tu někdo rozebírá jednu fotku s textem. Já tu fotku viděla už dávno a mě tedy nepohoršila, já situaci totiž narozdíl od undertakera pochopila. Dva dominantní psi, spolu být nemůžou, ale občas se musí proběhnout i Rocco, tak hold King musí taky do kotce. Nic víc v tom nevidím a už vůbec ne to, že by se názvem fotky nějak Kingovi Eva vysmývala, jak tu pořád omýláš!!! A už vůbec ne tohle, cituji: ...lepší než hledat jiné řešení je zavřít psa do kotce a čekat než zdechne. Nikdy si tam osobně nebyl, jak tohle můžeš vůbec napsat!! To už si teda přehnal!!!!!
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009, 09:32   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
I kdybych se podepsal, tak stejně nebudeš nic vědět o mně a chceš mi hned narvat problémovýho psa, abych se ukázal...
Zvláštní úvaha. Všem kritikům bych narvala problémové psy, nejen tobě.
Quote:
Konkrétně v tomhle případě by bylo třeba fajn, aby chovatelé věděli, komu ČVčko do ruky nepatří, komu už se z něj povedlo udělat zabijáka.
U čévéček je to trochu jinak. V chovu jsou stále jedinci, kteří problémové psy dávají. Chovatelé bohužel kryjí i se psy o kterých se ví, že jejich povaha je hodně problematická. Nikdo z nás nechce vychovat ze svého psa zabijáka. Některé povahy jsou ale bohužel hodně tvrdé - nevím jak to lépe napsat. Nechci ale aby moje slova vyzněla tak, že majitel nenese žádnou vinu, to rozhodně ne. Jen se občas vyskytene pes, který by byl tvrdým oříškem pro každého. Původní majitelka suchdolského psa už rozhodně čévéčko mít nebude, to si buď jistý.
Quote:
Jinak ani v životě nemám moc rád lidi, který si hrabou na svým písečku a zbytek je jim ukradenej.
Tak si založ útulek a já ti je tam budu posílat. Klidně nejdřív v klidu dostuduj, problémových psů bude vždycky dost. Ale bacha abys pak toho undertakera nepotřeboval sám.
Nebo sis mohl pro začátek místo toho roztomilého štěňátka vzít nějakého dospělce z nabídky psů na wolfdogu, kteří shánějí nový domov. I u Rudy je spoustu potřebných psů kteří by měli rádi někoho svého.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 17-02-2009 at 10:16.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org