Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2011, 21:38   #1
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default Jarní svod a bonitace - Roudnice 16. 4. 2011

Blíží se nám bonitace a svod, tak neváhejte a hlaste se.
Na e-mailu [email protected] přijímám tyto informace:

1) jméno psa včetně názvu chovatelské stanice
2) pohlaví (pes / fena)
3) datum narození
4) číslo zápisu psa
5) jméno otce včetně názvu chovatelské stanice a čísla zápisu
6) jméno matky včetně názvu chovatelské stanice a čísla zápisu
7) jméno a adresu majitele psa (tzn. Vaše jméno a adresu)
8 )jméno a adresu chovatele (tzn. od koho jste psa koupili)
9) v případě bonitace uveďte rovněž výsledek DKK a DLK (pokud už je Vám znám, posudek přivezte s sebou)
10) číslo čipu
11) kontaktní telefon
Údaje 10 a 11 jsou nepovinné (ale užitečné)


Letos opět dodržujeme (v rámci kategorií) pořadí přihlášení, takže kdo se dřív přhlásí, dřív odbonituje..
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2011, 14:00   #2
Argus
Junior Member
 
Argus's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Send a message via ICQ to Argus
Default Přihláška

http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...d=1&Itemid=113

EDIT:
Zprovoznil jsem i formulář pro moravskou pobočku.
Přihlášky jsou k nalezení na stránkách klubu (www.cswolfdog.cz), v sekci Akce stačí kliknout na Svody a Bonitace a poté se v tom samém menu objeví
- Přihláška pro českou část
- Přihláška pro moravskou část

Last edited by Argus; 08-03-2011 at 15:55. Reason: Další informace
Argus jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2011, 15:03   #3
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Byly doplněny i podrobnosti ohledně placení, takže kompletní info zde: http://www.cswolfdog.cz/index.php?op...ace&Itemid=108
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2011, 14:09   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Přihlašování probíhá perfektně, hlaste se dál.

Ještě důležité upozornění pro ty, kdo se chystají na LETNÍ bonitaci do Nadějkova. Termín se posouvá na 5. června. Vše ostatní zůstává.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2011, 12:01   #5
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Připomínám přihlašování na svod a bonitaci.

Zatím mám 23 zájemců, tak se hlaste, ať nejste na konci fronty...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2011, 20:26   #6
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Oživuji téma...

Hlaste se hojně, čas kvapí.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2011, 14:33   #7
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default Odvoz

Ahoj, nejedete nekdo vozem a nemel byste volne misto pro panicka a psa? Odjezd z Prahy, Dobrise, nebo Pribrami? Diky.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 08-04-2011, 11:53   #8
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Elektronická přihláška bude funkční už jen do neděle. Kdo ještě váhá, ať se rychle rozhoupe.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 09:43   #9
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default poradi

Predpokladam, ze i presto, ze jsme se prihlasili vcas, tak kdyz moje fena hara, ze pujdeme na radu jako mezi poslednimi.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 20:07   #10
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Pokud hárá, tak je mi líto, ale je to přesně tak. Půjde až nakonec.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 20:10   #11
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Pokud hárá, tak je mi líto, ale je to přesně tak. Půjde až nakonec.
Je v tom pripade nutne tam byt na sedmou hodinu rano? Nebylo by mozne prijet az kolem devate hodiny?
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 21:49   #12
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Pokud hárá, tak je mi líto, ale je to přesně tak. Půjde až nakonec.
ja jsem premyslela nad tim proc musi haravice chodit az nakonec.Ma to duvod ten,aby nerozptylovaly psy u bonitace.? Pocitam,ze clovek s haravkou bude stejne v tom arealu a psi to uciti tak jako tak. Urcite by nemusel chodit nejak blizko k bonitovanym,to jako ano.Ale proc je nebrat normalne,tak jak se prihlasi?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 23:26   #13
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

No já hlavně nechápu, proč jít na bonitaci s háravkou. Taky bych se nechtěla v tom období nidke předvádět, čekat a ukazovat povahu. Když by mě bolelo břicho, byla bych nervozní a každýho bych asi kousla, minimálně bych vrčela. Z hlediska chovnosti je bonitace dost důležitá událost a proto moc nechápu že na výstavy, výcvikové tábory, cvičáky či zkoušky háravky obvykle nesměji a na bonitaci psovi klidně může taková lahůdka pobíhat pod nosem. Nevím, proč s háravkou nejít na jiný termín až háravkou nebude a nebo udělat nějaké posouzení speciálně pro háravky. Je to každého věc a když to řád umožňuje, proč toho nevyužít, ale nepřipadá mi to moc šťastné vůči bonitovaným psům,ale ani vůči těm háravkám.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 12:29   #14
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Lucko chceš hodnotit třeba povahu podle toho jak se chová pes když ví že někde u něj je háravka v nejlepším? Mám jen jednoho, ale vim, že v tu chvíli totálně vypíná mozek
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 20:24   #15
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Aby bylo jasno v otázce háravých fen:

Háravá fena musí stejně jako všichni ostatní hodnocení psi projít veterinární kontrolou, která bude probíhat od 7:30 do 8:45. Bez této kontroly nemůže na bonitaci (ani případně ke svodu). Po této kontrole má ale areál opustit (tzn. nemá být ani v kotci nebo v autě na pozemku cvičáku) a zpět se dostavit až po odbonitování všech ostatních psů a fen. Majitel (psovod) takové feny bude zavolán čtvrt hodiny předem, aby se stihnul vrátit.

Zákaz pobytu háravých fen ale platí obecně pro všechny. To znamená i pro ty, kdo by se přišli na bonitaci jen podívat a fenu nebonitovali!

V tomto ohledu musím souhlasit s Vlkodlakem, že je dost jiných termínů, kdy fenu odbonitovat v době kdy nehárá. Je to ohleduplnější vůči feně samotné ale i všem ostatním psům. Možnost bonitovat aspoň na konci pořadí je podle mě vstřícný krok.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 20:39   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Jen tak mimochodem, když se přihlašujete na výstavy, zkoušky, závody a další akce, taky s pořadatelem diskutujete o tom, jestli tam můžete přijet s háravkou, jestli se můžete přihlásit po uzávěrce, jestli můžete zaplatit na místě a podobně? Klub má sice zájem, aby na bonitaci přicházelo co nejvíce psů, abychom měli přehled, jak se našemu plemeni daří, ale na druhou stranu je to i zájem majitelů, aby měli psy řádně uchovněné. Všude platí nějaká pravidla, aby se celý proces dal vůbec zvládnout. Kdybych vyřadila všechny neúplně vyplněné přihlášky, třetina psů by nemusela vůbec jezdit. Na výstavě by se o tom s vámi nikdo ani nebavil.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 21:40   #17
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
No já hlavně nechápu, proč jít na bonitaci s háravkou. Taky bych se nechtěla v tom období nidke předvádět, čekat a ukazovat povahu. Když by mě bolelo břicho, byla bych nervozní a každýho bych asi kousla, minimálně bych vrčela. Z hlediska chovnosti je bonitace dost důležitá událost a proto moc nechápu že na výstavy, výcvikové tábory, cvičáky či zkoušky háravky obvykle nesměji a na bonitaci psovi klidně může taková lahůdka pobíhat pod nosem. Nevím, proč s háravkou nejít na jiný termín až háravkou nebude a nebo udělat nějaké posouzení speciálně pro háravky. Je to každého věc a když to řád umožňuje, proč toho nevyužít, ale nepřipadá mi to moc šťastné vůči bonitovaným psům,ale ani vůči těm háravkám.
1. nejdeme na bonitaci, jdeme "pouze"na svod.
2. Uz jsme dvakrat svod odlozili, jednou kvuli harani, podruhe kvuli zraneni...
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 22:10   #18
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
1. nejdeme na bonitaci, jdeme "pouze"na svod.
2. Uz jsme dvakrat svod odlozili, jednou kvuli harani, podruhe kvuli zraneni...
Neberte můj názor jako rejpavou poznámku - spíš asi jen jak bych na to koukala bejt majitel hárající feny.

Vzhledem k tomu, že u čsv není svod mladých povinný, tak je sice jistě chvályhodné, že se chcete svodu zůčastnit... Ale jinak bych jako majitel přemýšlela, zda je to AŽ tak chvályhodné a přínosné i s hárající čubou a zda svod mladých raději neoželím. Ona to pro uchovnění nepotřebuje, mě by nebavilo se někde pohybovat po okolí a nemít možnost svod a bonitaci ani sledovat. To už bych asi radši fenku nechala doma a na akci se jela podívat a popovídat s lidma - pokud je samozřejmě pro mě tohle jedna z věcí, proč na akce jako bonitace jezdím. Další aspekt je pro mě socializace psa - což u háravky nepřipadá příliš v úvahu. A samozřejmě samotný chovatelský akt svodu či bonitace - což mi přijde u háravky taky vůči ní trošku nefér - viz. jak bylo psáno výš jinými.

Určitě nejsem někdo, kdo by se cejtil jako king, co může někomu radit. Jen takhle bych na to asi koukala já mít v době akce fenu v hárání.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 22:23   #19
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Vzhledem k tomu, že u čsv není svod mladých povinný, tak je sice jistě chvályhodné, že se chcete svodu zůčastnit... Ale jinak bych jako majitel přemýšlela, zda je to AŽ tak chvályhodné a přínosné i s hárající čubou a zda svod mladých raději neoželím. Ona to pro uchovnění nepotřebuje, mě by nebavilo se někde pohybovat po okolí a nemít možnost svod a bonitaci ani sledovat. To už bych asi radši fenku nechala doma a na akci se jela podívat a popovídat s lidma - pokud je samozřejmě pro mě tohle jedna z věcí, proč na akce jako bonitace jezdím. Další aspekt je pro mě socializace psa - což u háravky nepřipadá příliš v úvahu. A samozřejmě samotný chovatelský akt svodu či bonitace - což mi přijde u háravky taky vůči ní trošku nefér - viz. jak bylo psáno výš jinými.
jako majitel feny bych se pod tohle i podepsala, když si uvědomím jak je Arya při hárání šílená, tak bych si to nelajzla, sama sem bonitovala v 18 měsících, protože sem počítala, že mi bude při jarní bonitaci hárat a měla sem ji už připravenou, tak nebyk důvod to odkládat
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2011, 06:15   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Ja jsem bonitaci loni na jare odlozila kvuli harani,fena mi zacala harat poprve.Ja na bonitaci nemusim,nebude chovna,ale chci ji zbonitovat kvuli statistice. Mela jsem obavy,ze to vyjde znovu na podzimni termin,ale zatim podruhe neharala. Letosni jaro nakonec vynechame zase,ale z jinych duvodu.No,ale nekomu to muze harani presne takhle vychazet,takze nic jineho nez odbonitovat z haravkou mu nezbude. Umim si predstavit ten opruz byt cely bozi den uplne mimo areal.Asi v hospode?I takhle je to dlouhy,ale clovek si muze aspon popovidat nebo se podivat na jine CV a bonitaci.Ja osobne bych byla spis proto,odbonitovat haravky jeste pred svodem,at muzou jet domu a vyklidi pole.Ale netusim kolik haravek trebas pokazde bonituje,takze je to spis jen napad...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org